Me seisame silmitsi otsustega


We-must-all-face-choice-between-what-right-what-easyMe seisame silmitsi otsustega – Mis on õige  ja mis on  kerge.

Lause filmist Harry Potter ja tulepeeker.

Kuid tõetera on sõnades sees. Keerulised ajad on ees, selle vastu ei suuda ka parema tahtmise juures vaielda. Iseasi on kuidas keegi oma otsuseid langetab ja kui kergelt või raskelt nendest olukordadest välja tuleb. Kuid alustuseks tuleks alustada just iseenestest.

Ma ei ole keegi, et öelda milline otsus on õige ja enamus meist teab, milline on tulemus kerge vastupanu tee valimisel. Kuid oma arvamuse asjast panen siinkohal ikkagi kirja.

Küll on kerge suruda kinni kõrvad ja sulgeda silmad kõige ees mis meile ei meeldi. Elada omas mullis ja arvata, et Mina olen puutumatu kõigest halvast mis kõiki inimesi pureb. Mina olen õilis. Mina olen aus ja puhas. Mina ei ole kunagi midagi valesti teinud. Samas olukorras õige käitumine aga on palju raskem. Ütleks isegi, et VÄGA RASKE. Alustuseks peaks endale tunnistama, et ka MINA olen inimene ja inimene on ekslik.

Kui julm võib selline äratundmine olla inimesele kes on ennast terve elu pidanud pühakuks. Ei tahaks kohe mõeldagi.

Teine äärmus ja mitte sugugi vähem esindatud. Võiks isegi öelda, et selliseid inimesi on rohkem. Nad ei pea ennast millekski. Nende puhul on kerge see kui teevad  ennast maha teiste silmis. Olen hall hiireke ja nagunii ei taha keegi minuga tegemist teha. Halisen ja halan, sest keegi ei võitle Minu eest. Hee – ega ikka ei võitle küll. On olemas  selline tore ütlus nagu: “Aita ennast ise, siis aitab sind ka Jumal”. Ja õige mis õige, nii nagu see haliseja suudab selja sirgu lüüa ja öelda, et võtan oma elu ohjad enda kätte ja teen oma heaolu eest midagi. Nii hakkab ka tema eluke ülespoole veerema. (Saladus asja juures on see, et ta peab oma jõudu südamest uskuma)

Aga….

Nii hea on ju poris püherdada ja kõiges oma viltuvedamistes teisi süüdistada. Onju!

Tegelikult ütleks nendele inimestele ja paljudele teistele inimtüüpidele, kelle olemus on varjatsioonidega antud isiksustest. Tehke proovi. Vaadake ennast kolmanda inimese silmade läbi. Vaadake, kas tahaksite läbi käia selliste inimestega nagu te ise olete. Leidke oma vead ja oma tugevused. Muutke ennast sellisteks nagu te tahaksite, et teised inimesed oleks teiega käitudes.

Vaatame kõik korraks enese sisse. Kas meile meeldib see mida näeme, või on midagi mis meile ei meeldi. Kas me tahame iseendaga läbi saada?

16 kommentaari “Me seisame silmitsi otsustega

 1. Ausalt öeldes ma ei tea ühtegi inimest, kes endast nõnda arvaks, et on pühakud. Pigem on tegemist hirmude ehk ka selle ühe salavormi ülbusega, kui ei tunnistata tehtud vigu.

  Ma lisaks veel soovituse, et kui tahad teist mõista, siis kujuta end ette tema olukorras. MIna näiteks kujutasin ennast oma mehe armukese rolli ja tee või tina, mina nii käituda ei saaks nagu tema. Mul pole sellist ülbust. Minua rvates lugudes, kus mängu tulevad lapsed, peab olema põhimõte, et kas kõik või mitte midagi. poolikuid ja lõhkisi inimesi pole nii palju ühiskonda vaja. Näe, millised jamad on maailmas ja ega Eestigi saab endale oma uue Siberi, selles võib kindel olla – inimestel puuduvad põhimõtted ja arukus nähtustes, mis määravad, kas tuleb sõda või mitte, külm või verine, mis vahet…

  Meeldib

 2. Ja tegelikult mõtlesin just sinu erinevatele aliastele ja nende erinevatele lähenemistele . ja väga harva oled osanud ennast just teise kingadesse panna . Põhiline on ikka olnud läbilillede teiste süüdistamine ja enda õigustamine ning pühakuks kuulutamine .
  Ja rääkides lastest – rahulikult lahku läinud ja hiljem inimese kombel suhtlevate vanemate lapsed on palju tervema hingega kui nende vanemate lapsed kes teevad kodus nägu ,et on Õnnelikud koos .

  Meeldib

 3. Tead, jäta mu aliased rahule, need ei ole õigustuseks, et mulle nuga selga löödi. Need aliased tekivad sekundaarselt pärast kellegi primaarseid ja esmaseid ülekohtuseid samme, mitte vastupidi. Ja mis tähendab rahulikult lahku läinud vanemad? Et kui mul nuga seljas, siis ma pean vaikselt selle ära kannatama. Ei, ärge lootkegi.

  Meeldib

  • Aliased ei ole õigustuseks ,et sulle nuga selga löödi .? Alias on nimi . Erinev olemus mis varjab tegelikku nime . Need nimed ei ole õigustuseks aga sa kasutad neid selleks ,et teistele , täiesti võõrastele nende oma blogides süüdistusi loopida .
   Ja alati otsid vigu teistes . Kogu mu seekordne postitus oli vigade leidmisest iseenesest aga sa hakkasid kohe vigu teistes üles lugema .
   Astu korraks oma mürkipritsivalt rattalt maha ja vaata asju ka suuremalt kui ainult kitsarinnalise väikekodanlase vaatenurgast . Just sellise mulje sa endast jätad . Hakkan juba mõtlema ,et kuidas su mees sind küll välja kannatas .

   Meeldib

 4. Seda ma ju räägin .
  nii nagu sulle tundub ,et keegi või vihjamisi sind julgeb natuke süüdistada nii hakkad vahutama .
  olenematta millise kasutaja alt sa sees oled .
  Isik paistab ju välja .
  Otsi ka enese silmast palki teiste silmas pindu oled kiire nägema .
  Vaata ISEENESE sisse
  Rahu ja tasakaalu

  Meeldib

 5. tundub mulle, et siin on pisuke vastuolu. Sa ütled “Kuid alustuseks tuleks alustada just iseenestest .” — ja seejärel kritiseerid teiste inimeste käitumist 😛

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.