Nälg


Mida kõike inimene on võimeline tegema oma nälja kustutamiseks. Seekord siis jälle mitte nälg toidu järele. picture-254Nälg ehk vajadus midagi saavutada, olla kuulus, olla parim, olla vajalik.

Tajumatu kubjas mis peksab meid armutult edasi ega lase hetkekski peatuda ja mõelda, mida me hakkame peale siis kui oleme saanud kätte selle mida taga ajame või mida me üldse taga ajame.

Tihti üritame ennast muuta selliseks milline on ühiskonna ettekujutus. Parameetrid heale elule. Nende parameetrite täitmiseks aga ei jagu meil jaksu, me küll pingutame ja punnime kuid kasu on sellest vähe. MIKS?

Meedia on tootnud nn hea elu etalone terve rodu. Kõigi puhul tuleb esmaseks välja, mida rohkem on sul raha, seda paremini sa elad. Mida paremini suudan ennast müüa, seda kuulsam ma olen – on see siis hea või halb kuulsus, see ei oma enam mingit tähtsust. Ja hoia taevas selle eest, et keegi minus mõtlevat inimest näeb.

Kurb. Esiteks tarkadest ja headest inimestest keda oma tarkuse ja mõtlemisvõime pärast maha tehakse. Teiseks kauniste noorte naiste pärast kes on oma suguõdede (Liis Lass) pärast sildi külge saanud:”Ilus tibi, kõlbab … aga mitte otsuseid langetama, sest ajusi tal naguniigi ei ole.” Kolmandaks noortest meestest kellele on jäänud mulje, et ainus käitumismall on kas rikas pankur või firmajuht või narkokaubitseja. Mõtlemisvõimelised ja hellad mehed on ajalooline igand.

Nii nad siis kipuvad parameetreid täitma ja oma tõelist olemust maski taha peitma, et saaks ka nende rikaste ja kuulsate juurde.

Tulemuseks aga …..

Enesesalgamisest tekib stress. Elu mis saavutatakse ei paku rahuldust. Otsitakse ikka veel midagi mis kustutaks Nälja. Seda ei leita, otsitakse abi mõnuainetest. Rapsitakse ikka pimesi edasi. Midagi on ju ometi veeeeeel. Kuid enne kui ei lubata iseeneses näha, seda mida otsitakse, ei suudeta kunagi välja astuda sellest nõiaringist mille on meile meedia ja materjaalne tarbimisühiskond loonud. Sellesama näljaga koos ning tema lahutamatu kaaslasena liigub Kadedus. Sellest ka tekkinud tõdemus, et eestlase parim toit on teine eestlane, veel parem kui selleks on oma perekonna liige.

6 kommentaari “Nälg

 1. Vabandan trice ees . ei tahaks olla vahetalitaja ega teiste haavaja . Seega kustutasin lingid .
  Otsest linki luban kel huvi saab aru , kuid üksikuid emotsioonidest nõretavaid suunamisi mitte . Lingid mis kustutasin kuulusid Tiiu blogi erinevatele lugudele ja peamise lingi annan . http://tiiuavalikblogi.blogspot.com/
  kellel huvi langetab ise otsuse . 😀

  Meeldib

 2. ma arvan et see “kubjas” kes meid taga ajab ja midagi nõuab on meie Ego. On ju teda vaja kogu aeg toita ja kiita ja talle tähelepanu pöörata. hetkest kui inimene avastab ja julgeb endale tunnistada, et ta ei pea olema ainult Ego, võib tekkida murrang ning alata vabadus 🙂

  Meeldib

 3. Pingback-viide: Täiuslikkus « YksikHunt mõtiskleb

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.