Maagia


Võtaks siis täna ette selle närvekõditava teema, millest viimasel ajal meedia ikka ja jälle laulab.

MAAGIA.

Täna sattus mulle kätte ajakiri “Naised”  Ei midagi erilist, kuid üks hüüdlause köitis ka minu pilku.

“Armuloits toob äraläinud kallima tagasi ”

Esimeseks reaktsiooniks oli – Mida põrgut, see on vastuolus Valge Maagia reeglitega. Kuid õnneks ei olnud asi nii hull. Noor teadjanaine  Amita oli selle ilusti lahti seletanud. Mis mind kirjutama selle asja juures sundis oli kummastav taipamine – Kas meie inimesed on tõesti nii meeleheitel, et selle asemel et otsida suhet kaaslasega mõistmises ja turvalisuses, otsitakse nii julma abi maagiast.

Kas tõesti  ollakse nii klammerdunud ühte kindlasse olekusse, et ollakse nõus ka tühja kestaga enese kõrval.

Jahh sellised loitsud on olemas ja need toimivad aga …. Kui seda kellegi peal kasutada jääb inimene seotuks.Ta kuhtub ja hullemal juhul võib ka surra, sest tema hing on mujal. Hinge ja keha sidemed on läbi raiutud ja meeled seotud sellega kes teda omale tahab nii meeleheitlikult, et võtab appi maagia keelatud teadmised.

Meie ühiskond on juba sajandeid korraldanud omale sellise vägisi seotud suhete maailma. Vanemad panevad lapsed paari juba siis kui nad on vaevu sündinud, Mehed ostavad omale naisi. Seda nimekirja võiks lõpmatuseni loetleda, ei ole ju harvad ka meie ajaloost juhused kui noored relvaähvardusel paari pannakse.

Kuhu jääb vabadus.

Vabadus leida oma “Teine pool” nagu piibliski on öeldud. Ei ole asjata vanasõna – Igaühejaoks on kuskil keegi või iga pott leiab lõpuks oma kaane.

Milleks siis ometi seda Vägisi sidumist ise juurde nõuda. Inimhingedel on antud valikuvõimalus, kuidas keegi meist need valikud ära tunneme või neid kasutades oma eluteed tallame on igal isemoodi. Seega ei ole meile antud, siduda enese külge teist hinge, vastu tema enese tahtmist.

7 kommentaari “Maagia

 1. Noh, ilmselt on mingid loomulikud arengud praegu rikutud.

  Ühelt poolt, inimestel tundub üha raskem olevat seda hingesugulust leida ja nii paljud leiavad end olevat meeleheitel ja üksikud. Ja siis haaratakse igasuguste, ka maagiliste, võimaluste järele.

  Muuseas, näiteks enda atraktiivsuse suurendamisele või enda energia paremale väljapaistmisele suunatud armumaagia ei ole ilmtingimata keelatud, sest ei too kaasa teise tahte allasurumist.

  Aga kui vaatan kasvõi tuttavaid, siis jube palju on üksikuid ja selliseid, kes nagu on jõudnud järeldusele, et keegi ei sobi.

  Meeldib

 2. Selleks ei olnud sul kullake mitte 15 a. tagasi minna , vaid natuke vähem , jõudmaks arusaamisele —-ELU on imeline , ARMASTUS on olemas.

  Meeldib

 3. Eesti keele õpetaja mainis et keskaeg ja tänapäev on vägagi sarnased, küllap siis ka selles vallas kus pannakse inimesed paari. Ka sellel ajal kui sheakspeari ajal käisid paari panekud ja nii mõndagi tõestab see seda et paari panekud olid kuningliku soo edasi viimist…kuid tänapäeval me elame kastisüsteemis, siiani pole aru saanud keegi mis on vabadus ja seetõttu käiaksegi leitakse alternatiive kuidas see vabadus ära võtta läbi mõtlemise ja tahte.

  Meeldib

 4. kui inimene ei taha, siis sa ei saa teda sundida ka…mulle on see pähe jõudnud üsna kiiresti oma ea kohta. Võibolla annan alla aga pole mõtet pidada sõda armastuse nimel mida ei ole.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.