Jõhvikas osaleb kommijahis


Nonii . Jälle sain pihta 😉

Seekord siis puuviljameemiga 😛

Pihta loopis  Ninataga. Algselt välja loobitud arvatavasti Krissult

Vahelduse mõttes üks suviselt magus meem ka – seekord puuviljateemaline :) Vasta kolmele küsimusele ja saada siis osalistele edasi!

1. Millisel puu- või juurviljal on lapsepõlve maitse?
2. Milline juurikas, mari või puuvili on maailma ajaloos kõige tähtsam? Ja miks?
3. Vali kolm blogijat ja ütle, millise puu otsast nemad kukkunud on :)

Ps. Tutti-Fruttil on käimas fotokate loosimise kampaania. Osaleda saab siin: http://www.spindo.eu/tutti-frutti. Aga mis veelgi parem: nad lubasid puuviljameemi edasipildujate vahel kastitäie komme loosida!

1 . Millisel puu või juurviljal on lapsepõlve maitse?

😀 Välja mõtlesin. Metsmaasikas. Minu esimese kodu lähedal oli põlismets ja ema käis minuga tihti seal jalutamas. Maasikad olid suured ja magusad. Ma võisin olla kolm või midagi sinna kanti. Ahmisin neid süüa kahe suupoolega.  Siis oli kummaline normatiiv, et arst käis lapsi kodus kontrollimas  ja ta jõudis natuke enne meid kohale. Tige kui elukas, et miks teda ootama jäeti 😛

Meie tulime aga metsast ja minul kogu nägu ja käed maasikatega koos. 😛 Ohh sa õud kus alles siis läks lahti. Nii väike laps ei tohtivat metsmaasikaid süüa. Tekitab allergiat. Palju ei puudunud, et tahtis mind haiglasse viia. Nalja kui palju. Mul häda ei miskit ja ei tulnud ka hilisemal ajal. Aga tädi hirm tekitas igavese mälu metsmaasikatest.

2. Milline juurikas, mari või puuvili on  maailma ajaloos kõige tähtasm? Ja miks?

Njahh neid tuleks suht palju. Iseasi paljud  seda ka tõeliselt on. Kuid neid ühendab üks omadus, nad kõik on teraviljad. Rukis, mais, riis – erinevate piirkondade põhitoidus.

3 . Kolm blogijat ja millise puu otsast nemad on pärit 😛

Nö elusuuruses pole blogijatega kohtunud eriti, seega välimust ja iseloomu ei oska kokku viia. Pean piirduma vaid blogimaatiku aliasega. Siis just need keda tihedamini lugemas käin. Hmm, raske valik.

Ramloff– Ploom. Suur ja mahlane lausa kutsub ennast sööma kuid selle pealispinna all on kõva kivi mis peidab eneses hoopis teistsuguse ilu 😉  selle kivi katki hammustamiseks on vaja tugevaid tange 😉 Kuid midagi peab ju ka peitu jääma. Selle kivi avab vaid aeg, kui on õige kevad mis kivist uue ploomipuu välja sikutab.

Bianka (taas kord, mis teha, tema mõttekäik meeldib mulle 😉 )Kartul. Kodune ja kindel alati olemas kui ka vorsti pole lauale panna. Siiras ja läbinisti söödav.

Nirti Vaarikas. Paistab nagu oleks kerge kätte saada kuid tihti on taimed nõgeste vahel ja ega vaarikas isegi kaitsetu ole. Valest kohast kinni võtad on pihu mitmeks päevaks pinde täis 😉 Kui aga hoolas oled ja ettevaatlik saad kätte vilja mis võib sind väga kõrgele naudingute piirile viia.

5 kommentaari “Jõhvikas osaleb kommijahis

 1. See Nirti värk on sul hästi tabatud 🙂 Mõtlesin ja mõtlesin.. ei mõelnud välja…
  Ja Ramloff ploomina on ideaalne 🙂
  Seega Jõhvikas – hea töö 🙂

  Meeldib

 2. Pingback-viide: Puuviljameem « Ramloffi koht vol. 3

 3. Siiani on nii andekaid kirjeldusi teiste blogijate kohta tulnud, et ma ei oskagi samal tasemel jätkata. Aga ehk teen siiski proovi.

  Ma ise armastan kartulit, nii et miks ka mitte sellega sarnaneda. Välimus küll on teisel siuke nagu on, aga egas blogija puhul välimust vaadatagi…

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.