KUIVSEADUS=MASU ?


Keemia katsed Inimesed on kummalised. Alko öömüügi piirang on kestnud, kui ma nüüd õigesti mäletan, üle aasta ja ikka leidub veel inimesi kes tulevad õhtul ja nuiavad alkot ning kui ei saa muutuvad agressiivseks.

Ok. Ma isegi mõistan neid kellel juba “hammas verel” kuid joogid keset ööd otsa on saanud, aga täiesti kained inimesed, muidu korralikud ja edukad, kes tulevad “hilinemisega” – et siis peale piirangu algust. Tulevad ja moosivad ja nuiavad ja süüdistavad, et mis see sulle maksab. Kurat. Maksab ikka küll. Kui ma sellise “vastutuleku ” korra teen ei ole mul hommiku enam töökohta.

Nagu oleks mina süüdi selles, et meie riigis on ööseks “kuiv seadus”.

Seaduskuulekus ei ole meil moes.

URRAUHH.

Kui nüüd hakata ajaloost paralleele tõmbama on ju väga tavaline muster see, et valitsus kes kuulutab välja kuiva seaduse, mõistab ennast hukule ja riigi majanduse langusele.

 • ameerika ühendriigid 1920-1933 kuiv seadus
 • 1929-1939 majanduskriis
 • Venemaa Gorbatšovi kuiv seadus 1991 ja riigikorra lagunemine

Ja nüüd meie kodune Eesti …

Poolik kuiv seadus ja majanduskriis

Muidugi ei saa eitada, et majanduskriisi kui sellise aktiviseerijaks on olnud läbi aegade pangakrahhid. Lihtne valem – Üks Mees, või siis mõni konsern, loob panga, paneb kõik varad aktsiatesse ja siis kui on parim moment tõmbab oma varad alt ära ja laseb aktsiad põhja.

Võtame või oma lähimineviku. Venemaa laguneb. Eesti võtab vastu OMA RAHA ja suunab turu läände ning laseb välisturu sisse.

Tundub, et oleks nagu korras kuid siis lahvatas pangaskandaal. Maapanga varad kadusid, süüdistati pangaladvikut ja Eesti Panga tolleaegset juhti Siim Kallast.

Müsteerium mis pole aga veel tänaseni selget lahendust saanud. Härra Kallas aga vangerdas ennast rõõmsalt valitsusse sealt edasi europarlamenti. Seda aga ajal kui oli kriminaalasjas kahtlusalune (süüdistatavaks ta ei jõudnudki, väidetava kuriteokaasluse puudumise tõttu – Vägisi hakka uskuma Vabamüürlaste püramiid süsteemi)

Tekib küsimus, kuhu kadus raha? Kas Kallas oli süüdi või mitte?

Ok. Sedasi võib poliitika sohu ära uppuda, kuid vaielge vastu kui tahate, aga mina pole nendele küsimustele riigiisadelt veel kordagi  selget vastust saanud. Selliste küsimuste peale tuleb sealt, vaid poliitikutele omase kergusega, lehekülgede kaupa mõttetut sõnademulinat mille lõppedes enam ei mäleta mida küsisid ja kui ka läbi õnne midagi mäletad on sul tunne, et sind on solgiga üle kallatud, sest “kuidas sa ometi võid olla nii loll ja selliseid asju üldse küsida julged”

URRAUHH

Tagasi loo alguse juurde.

Kuiv seadus. Ettekääne, et alko öömüügi piiramine vähendab kuritegevust on puhas JAMA. Kes tahab juua see joob ikka ja saab ka keset ööd oma märjukese kätte. Tegelikult kannatavad selle seadusega hoopis sellised tarbijad kes aeg ajalt võtavad pudeli veini või harva ka kangemat. Küllamineku plaanid tekivad ikka ju peale kümmet õhtul 😛

Muidugi ka kaupmehed kes oma käibe just öise alkomüügi peale olid toetanud ning kaudselt läbi selle ka riigikassa. Aga seda seost meie riigiisad ei tunnista.

Kes või mis nende halbade majanduslike otsuste taga on – selle kohta on muidugi igal ringkonnal oma versioon. Alates kartellilepingutest lõpetades UFOdega.

95nda aasta majandusraskustest vedas meid välja põllumees. Kuid selle õlekõrre on valitsus oma otsustega juba varakult pooleks lõiganud. Ohh seda õudust, kui põllumees järsku jälle ennast riigivankri ette rakendab ja selle õnnetu riigi porimülkast välja sikutab ….

Nii, et tulevik on tume. Muudkui kärbime ja kärbime, kuid enne kui asjad riigikogus lahenema hakkavad, jõuab enamus rahvast oma püksirihme ikka väga mitme augu võrra koomale tõmmata. Kuid riigipiruka juures olijad seda isegi ei märka.

Uriseda võib muidugi  lõputult. Urisema paneb mind aga see, mida ma näen igapäevaselt tänu oma tööle. Iga päev käib siit läbi sadu inimesi ja suurem osa neist muidugi püsikliendid. Seega võrdlusmaterial on olemas.

Muutus mis inimestega on toimunud pole meeldivate killast.

Rahaprobleemid kummitavad ja inimesed ei naerata enam. Püsikatelt kuulen ikka selliseid lugusid mida võiks vabalt ulmekirjanduseks pidada.

On muidugi ka selliseid, mida hea kuulata kuna raske majanduslik olukord on pannud inimesed aru saama asjadest mis on TEGELIKULT elus määravad. Suhted vanemate ja laste vahel; Armastus; Hingerahu; Austus üksteise vastu. Neid lugusid võiks rohkem olla kuna viimasel ajal kaalub halb üles hea.

Inimesed on seesmiselt sõlmes ja kui lisandub veel ka töökaotus, hakkavad kannatama lähedased.

Inimene kellel hing valutab ja ta ei näe sellest väljapääsu, pöördub tihti just vägivalla poole. Vägivald enese suhtes (suitsiid) või vägivald lähikondsete suhtes (perevägivald)  Laupäevane Õhtulehe pealkiri ” Masu paneb mehed naisi peksma”………

Kurb. Kuid kõik need on vaid õied, asja juured on riigiisade valedes ja ahnetes otsustes.

Vanarahvas ütles ikka, et maa kannab, katab ja toidab OMA rahva. Alates uue eesti algusest on aga langetatud otsused, selgelt maa ja maarahva vaenulikud olnud.

Lõpetuseks üks habemega nali.

“Milleks meile lehmad, haisvad ja roojavad? Piima ja liha saame ju poest!”

Oleks see siis lasteaia lapse jutt. Kahjuks tegi sellise “ämbri” meie oma EESTI riigikogulane, seda küll jahh aastaid tagasi.

3 kommentaari “KUIVSEADUS=MASU ?

 1. KUIV , VÕI KUIVEM seadus….see on ainult lollitamine…POLE SIIN MAAILMAS MIDAGI UUT , aga VIGADEST EI ÕPITA …

  Majandus on KOKKULEPPED… erinevate osapoolte vahel tehinguteks , seega osalevad kõik … poliitikud PÜÜAVAD seadustega midagi reguleerida , aga kokkuleppeid sõlmivad ikkagi reaalsed tegijad…

  Mehed , ah neist ei ole mõtet üldse targutada…..

  Kui tahad , et midagi tehtud saaks , räägi naistega, kui tahad TARGUTAMIST KUULDA , pöördu meeste poole

  olen rääkinud
  uh

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.