Kas sõltuvus või tänulikkus ja tunnustamine


Kõik pealkirjas toodud sõnad käivad kokku kooselu kirjeldustega.  Millegipärast aga kunagi ei kohta neid ühes ja samas kooselus korraga. Miks see nii on? Sest sõltuvus või siis “takjas olemine” peletab eemale. Sain tänahommiku oma kirjakasti järjekordse Saladuste üriku, mida tahaks teiegagi jagada ning mis seletab lahti just nende sõnade olemuse.

A Secret Scrolls message from Rhonda Byrne
Creator of The Secret and The Power

From The Secret Daily Teachings

There is a difference between feeling gratitude and appreciation for something, and feeling attachment to something. Appreciation and gratitude are states of pure love, while attachment contains fear – fear of losing or not having what you are attached to. When it comes to something you want in your life, appreciation and gratitude attracts, and attachment pushes away. If you are feeling afraid that you will not get what you want, or losing what you have, then you have attachment.

To remove the attachment, keep shifting yourself into a state of appreciation and gratitude, until you can feel that the fear has gone.
May the joy be with you,

Rhonda Byrne
The Secret and The Power… bringing joy to billions

Siia lõppu aga paneks sellest tekstist ka eesti keelse kokkuvõtte, neile kellele inglise keel mitte eriti tuttav pole. Üritan võimalikult täpselt tõlkida.

Saladuste üriku Sõnum Rhonda Byrne`lt

“Saladused” ja “Vägi” loojalt

Päeva tarkusetera

On suur vahe, tunda tänulikkust ja tunnustust, millegi või kellegi vastu või tunda ennast nendest (asjadest, inimestest) sõltuvana.

Tänulikkus ja tunnustamine on puhta armastuse seisundid, ent sõltuvus sisaldab hirmu – hirmu kaotada või mitte saada seda, millest oldi sõltuvad.

Kui sa soovid midagi oma ellu, siis tänulikkus ja tunnustamine tõmbab ligi, ning sõltuvus lükkab eemale.

Kui sa tunned hirmu, et sa ei saa seda, mida soovid või kaotad selle, mis sul on, siis oled sõltuvuses.

Vabanemaks sõltuvusest, tuleb Sul teadlikult muuta oma suhtumist tänulikkuseks ja tunnustuseks, niikaua, kuni sa tunned, et hirmu enam ei ole. Olgu rõõm Sinuga,

Rhonda Byrne

“Vägi” ehk siis originaalis “The Power” on “Saladuste” järg. Kas selle eestikeelde toomisega on algust tehtd, ei tea, kuid “The Power” on juba pool aastat väljas.

On palju liikumisi mille silmis on kõnesolev saladus suunatud ahnuse ja saamahimu suurendamisele, kuid selles osas julgeks vastu vaielda. Kõigis õpetustes, usundites ja ka laste muinasjuttudes on terake Tõde. Iga inimese isiklikuks oskuseks ja ära tabamiseks on aga jäänud nende terade üles leidmine.

3 kommentaari “Kas sõltuvus või tänulikkus ja tunnustamine

 1. Ehk on tihti probleem mitte sõnumis, vaid selles kuidas seda kasutatakse ja – vähemalt “Saladuse” puhul pean ma kahjuks kasutama ka seda sõna – turundatakse. “Saladuse” turunduslik pool on minu jaoks läinud üle piiri, mida ma heaks kiidan, ent samas see ei pruugi üldse vähendada selle õpetuse enda väärtust.

  Teine sama hea näide on Osho, kelle pildid kümnete talle kuuluvate Cadillacide taustal tekitavad õõva, nagu veel muudki tema eluseigad, samas õpetusena on ta üle prahi.

  Meeldib

 2. http://pood.rahvaraamat.ee/raamatud/saladus/49387SALADUS

  Autor: RHONDA BYRNE
  Osta Hind: 236.60 (15.12 EUR)
  Kaupluses: 249.00

  kirjastus: PILGRIM
  ISBN: 9789985988275

  Toode on saadaval järgmistes kauplustes: TALLINN – Rocca al Mare keskus, Pärnu mnt. 10, Viru Keskus, TARTU – Tasku keskus, PÄRNU – Pärnu Keskus, VILJANDI – Tallinna mnt. 19/21 SisukirjeldusKommentaaridSeotud tootedEelmisel aastal kogu maailmas raamatumüügi edetabelite vallutaja! Sa hoiad oma käes Suurt Saladust… Seda sajanditevanust Saladust on põlvest põlve edasi antud, ihaldatud, peidetud, kaotatud, varastatud ja tohutute rahasummade eest ostetud. Seda teadsid nii mõnedki ajaloo suurkujud: Platon, Galileo Galilei, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein ja paljud teised leiutajad, teoloogid, teadlased ja suured mõtlejad. Nüüd avalikustatakse Saladus kogu maailmale. „Saladusest õppides saad teada, kuidas sa võid olla keegi, kes sa olla tahad; saada kellekski, kelleks sa tahad saada, või teha seda, mida iganes sa tahad teha. Sa saad teada, kes sa tegelikult oled. Saad teada tõelisest hiilgusest, mis sind elus ees ootab.”

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.