Tondiseaduste aegu


Mida lähemale jõuavad surnutele pühendatud pidustused, seda tihedamini leian ennast mõttelt, et me tegelikult ju naeruvääristame vägivaldset surma. Kuipaljud me tegelikult mõtleme, mis on Halloween`i taust või miks neid pühasid peetakse. Leidsin FBst sellise definitsiooni.

HALLOWEEN?   Tegemist on 2500 aastat vana keldi rituaaliga. Algupäraselt pidutseti suve lõpetuseks surnute jumala Samhain’i auks. Usuti, et Samhain muudab nad vaimuks, kummituseks, haldjaks või nõiaks.
Väljarändajate poolt Ameerikas juurutatud tähtpäev. Põhitunnuseks on õõnes kõrvits, millele on külje peale nägu sisse lõigatud ning küünal sees.

Keldid uskusid, et sel päeval katkeb piir siinpoolse ja teispoolse maailma vahel, surnud võivad tõusta haudadest ja tulla elavaid hirmutama. Seetõttu ei peetud sobivaks sel õhtul väljas liikuda, surnute peletamiseks pandi välja hirmuäratavaid maske (millest hiljem kujunes välja kõrvitsast valmistatud küünlalatern) ja tehti kohutavat lärmi. Samuti usuti, et sel päeval sündinud lapsed vahetab kurat ringi.

Sinutorust aga sellise video

Mõni päev hiljem aga on meie oma, maarjamaine, hingedepäev. Seda päeva mäletan lapsepõlvest alati, kui vaikset õhtut, koos küünlatule ja meenutustega esivanematest. Millisest vallast nad meid külastama tulevad ei tea me keegi. On nad lõpetanud oma hingelise evolutsiooni , on nad kehastunud uuesti meie enese lastes või hoopis iseenese eluteele sattunud inimeseks. Me ei tea, kuid saame meenutada neid hea sõnaga, ning parimal juhul õppida tende tegudest.

Nõuandeid tondiseaduste ajaks.

Hirmul on suured silmad, kuid nendega ei näe hästi ja hirm on halb nõuandja.

Headust ja julgust südameisse.

2 kommentaari “Tondiseaduste aegu

  1. Meie hingedepäev on õnneks vaikne.Minul on just sellel päeval isa sünniaastapäev ja ilmselt see ongi just see päev kui me mõtleme oma lähedastele ja süütame küünla.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.