Positiivne mõtlemine ei anna sulle seda mida sa vajad? Kasuta hoopis seda tööriista.


Võtsin vabaduse üks Suurepärane artikkel eesti keelde ümber panna 🙂
Originaali saab lugeda siit.

Dr. Dain Heer August 31, 2016 3:25 AM

Positiivse mõtlemise Väest on kirjutatud palju. Sul pole vaja minna kaugele, et leida mõni raamat, saade või seminar mis on pühendatud sellele teemale. Kuid oled sa märganud, et väga harva suudab positiivne mõtlemine luua kestvaid muutusi? See nõuab tohutult pingutusi ja tihti on saavutuseks vaid mõni üksik muutus. Lisaks sellele, kui sa oled väga palju pingutanud oma positiivse mõtlemisega ning asjad ei muutu just selliselt nagu sa oled endale ette kujutanud, sa otsustad, et siis PEAB viga olema sinus.

Mis oleks, kui see ei ole tõsi? Mis siis, kui sinuga ei ole midagi valesti? Mis oleks, kui on midagi veel, mis on enamat kui positiivne mõtlemine, mis ka tegelikult töötab selleks, et luua elu mida sa tõeliselt ihaled?

Selle asemel, et lõputult pingutada positiivse mõtlemisega, pakun ma sulle neli lihtsat ja praktiliselt kasutatavat tööriista, mida saad kasutada muutuse loomiseks:

  1. Valida, selle asemel et tegutseda.

Enamus lähenemisi, mis keskenduvad positiivsele mõtlemisele ja afirmatsioonidele, keskenduvad millegi tegemisele. Sa pead TEGEMA seda, sa pead TEGEMA teist. Kõik keerleb raske töö ja tahtejõu ümber. Oehh. Mitte keegi ei jaksa seda teha pikka aega!

Minu vaatenurk on aga, et kõik on valik. Sul ei tule midagi korda teha, sa ei pea hakkama ennast korda tegema. Mis oleks, kui sa polegi tegelikult nii vussis kui sa arvad, et sa oled?

Üks suurepärane küsimus, mida sa saad küsida on: „Mis on minus õiget, mida ma veel ei taipa?“ See küsimus tõstab sind välja hinnangutest sinu enese kohta, see eemaldab sind kõigest sellest, mida sa oled otsustanud, et on sinus valesti ja katki ning annab sulle teadlikkuse sinu enese väärtuslikkusest. Sellelt positsioonilt oled sa laetud, et valida just seda, mida sina tahaksid valida.

  1. Lasta asjadel olla selle asemel, et nendega võidelda

Positiivne mõtlemine ei tööta, sest sa püüad positiivsete sisestustega võidelda negatiivse vaatenurgaga, mis sul juba on enda kohta olemas. Sinu vaatenurk loob sinu reaalsust. Kui sul on enda suhtes negatiivne vaatenurk ja sa sooviksid teistsugust reaalsust, siis tuleb sul muuta oma vaatenurka.

Kõige kergem viis muuta oma vaatenurka on öelda: „Huvitav vaatenurk, mul on selline vaatenurk“ iga vaatenurga kohta mida sa märkad. Ütle seda kolm kuni kümme korda, niikaua kuni sa tunned, et sind valdab kerguse tunnetus. Sellega toimub aga see, et sinu tavalised vaatenurgad, need mis loovad sinu reaalsust, muutuvad lihtsalt huvitavateks, selle asemel et olla suured ja reaalsed ja tõelised. Ning kui need vaatenurgad on lihtsalt huvitavad, siis on sinul võime valida midagi muud, midagi, mis ka tegelikult sinu jaoks töötab.

  1. Vabastada oma mõtted, selle asemel, et neid asendada

Mis siis, kui kõik mõtted, tunded ja emotsioonid, mida sa oled püüdnud asendada rõõmsamate ja õnnelikemate mõtetega ei ole tegelikult üleüldsegi sinu omad? Just, nii see on. Enamus mõtetest, tunnetest ja emotsioonidest mida sina eneses koged, ei kuulu tegelikult üldse sulle.

Me kõik oleme nagu psüühilised raadiod, mis püüavad kõikide enda ümber olevate saatjate signaale, see tähendab, et peaaegu kõik mõtted, mis su peas ringi tormavad ei ole tegelikult sinu omad. Mõni ime siis, et kogu meie positiivne mõtlemine ei suuda seda peatada. Sa püüad korda teha mõtteid, tundeid ja emotsioone mis ei ole sinu omad!

Proovi nüüd seda ise kontrollida. Küsi kolm päeva järjest, iga mõtte, tunde või emotsiooni kohta, mida sa koged: „Kellele see kuulub?“ Kui sa seda küsimust küsides tajud veidi kergustunnet, siis need tunded, mõtted või emotsioonid ei kuulu sulle. Siis lihtsalt ütle: „Mine tagasi saatjale“ ja märka rõõmu, mis siis sinu kehas tekib.

  1. Küsi küsimusi, selle asemel, et korrata afirmatsioone[1]

Afirmatsioonidega on see asi, et need põhinevad otsustel ja järeldustel. Sa otsustasid ära, mis oli sinus valesti ja mida sa peaksid hakkama muutma. Sa järeldasid, et teatud kindel positiivne mõte on selle lahenduseks. Otsustamine ja järeldamine peatas aga uute võimaluste ilmumise kuna sinu mõtlev meel suudab ainult tunnistada seda mida ta juba tunneb.

Selleks, et liikuda edasi sellest, mida su meel juba teab, küsi küsimusi. Küsimustel on jõud muuta kõike.

Neli jõustavat küsimust, mis loob dünaamilisi muutusi on : „Mis see on?“ „Mida mina saan sellega teha?“ „Kas mina saan seda muuta?“ „Kuidas mina saan seda muuta?“. Küsi neid küsimusi kõige kohta, mida sa sooviksid, et oleks teisiti kui nad on. Need neli küsimust teenivad sind paremini kui ükskõik milline teine tööriist sinu elus.

Kui positiivne mõtlemine ja afirmatsioonid ei ole sinu jaoks toiminud, siis tea, et sa ei ole selles üksi. Ja sinuga ei ole midagi valesti!

Kestev muutus on võimalik. Elu mida sa tõeliselt soovid elada, on võimalik. Küsi küsimusi. Küsi küsimusi. Küsi küsimusi! Selle asemel, et otsida afirmatsioone mis põhinevad sinu järeldustel, küsi küsimusi mis avavad uksed kõikidesse võimalustesse.

Millist küsimust saad sa täna küsida, mis muudaks sinu elu ja annaks sulle kõik selle, mida sa ihaldad?

[1] Afirmatsioon – positiivne enesesisestus.

võilill

 

2 kommentaari “Positiivne mõtlemine ei anna sulle seda mida sa vajad? Kasuta hoopis seda tööriista.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.