SÕNUMID VAPRATELE HINGEDELE: Aju ümber programmeerimine takistustelt Lahendusele


8.02.2018 Ana Souto

Kallid teekaaslased,

On teil viimasel ajal tihti olnud hetki, kus te vaatate peeglisse, et kontrollida, ega teil juhuslikult pole otsa ees silti “Sa igavene lollpea”?

Kas olete kontrollinud oma jama detektori patareisid, sest tundub nagu see ei tee oma tööd korralikult?

Kas te arvasite, et olete oma mineviku jamadega ühele poole saanud ja nüüd järsku mängite jälle seda vana “püüa suslikut” mängu oma vanade probleemidega?

Ohh jeekim, kas Universum korraldab teile järjest uusi eksameid?

Ma olen ennegi öelnud, et asjad lähevad veel väga kõvasti hullemaks enne kui need hakkavad paremaks minema, kuid rõhk sellel osal: NEED ASJAD LÄHEVAD PAREMAKS!
Niikaua kuni nad lähevad, ei ole see kaugeltki läbi ja “etendus peab jätkuma!”

Samuti olen ma öelnud, et täiskuu Lõvi tähtkujus vajutab teie pea põrandale ja taob teile otse kuninglikesse juveelidesse, et te võtaksite ennast kokku ja tõuseksite püsti, seda selleks et ikka ja jälle uuesti üritada.

Ana, kui mitu korda veel?
Niipalju kui just vaja, mu kallid hinged. Just täpselt niipalju kui vaja!

Isegi nii, et on päevi, kus te tahate jääda voodisse teki alla ja mitte tegeleda inimestega ega eluga üldiselt, siis jälle tahaksite pakkida oma kohvrid ja põgeneda Panamale, teinekord jälle tahaksite inimestele tervituseks pikki pead lajatada … tooliga! Nõuandeks on aga, et seekord peaksite selle kõik endale lõplikult selgeks tegema.

Niisiis, täna läheme kondame teie ajus, et te saaksite oma probleemidele uue vaatenurga ning suudaksite oma meele ümber programmeerida takistuse nägemisest lahenduse leidmisele.
Just nagu James Bond!

Toome siia korraks tavalise ahela, kuidas me käitume/reageerime, kui kohtame oma elus probleemi.

Ohh õudust, mul on see probleem.
Käivitub Aju: Aktiveerime vanad lahendused selle olukorra jaoks.
Täpselt! Ma teen selle korda, nagu ma olen alati teinud.
Meetod: Kasutada sama käitumist kui enne.
Tulemus: Sama jama, vaid haiseb veidi teisiti.

Oma probleemide selliselt plaasterdamine ainult hoiab selle ahela kordumises ikka ja jälle. Peagi me taipame, et me ei teegi neid korda. Me kõigest lõikame need maha ja saame paar nädalat oodata, kui need uuesti kasvavad. Täpselt nagu oma karvade raseerimisega. Samas kui me saaksime need laseriga lõplikult eemaldada, ehk siis kasutades täiesti uut lähenemist.

Me väldime probleeme niipalju kui võimalik, kusjuures me võiksime neid kasutada kui suurepäraseid tööriistu oma isiklikuks arenguks. Sest tegelikult on probleemid nagu suunaviidad, tähelepanu vajavate teemadeni, et me neid uuendaksime ja muudaksime oma elus. Probleemid ei ole selleks, et teid pikali lüüa või katki teha.
Niipea, kui te hakkate probleeme nägema positiivses valguses, just selle kontrastina, mida nad teile pakuvad, siis saate neid kasutada hüppelauana millessegi hoopis uude ja kaunisse teie elus.

Kõik mida on vaja teha on oma meel ümber programmeerida, et see suudaks vastu võtta kontsepti, et teie aju suudab leida uusi tänavaid ja radasid lahendusele, selle asemel, et jääda kinni emotsionaalsesse porilompi oma olukorra puuri ümber.

Kui teie hea sõber tuleb ja palub nõu mingis temale olulises asjas, siis mõtlete asjale ju loogiliselt, objektiivselt ja ratsionaalselt, kuid kui teil on vaja tegeleda oma enese probleemidega, siis olete liigselt emotsionaalselt seotud ja ei ole sugugi enam nii loogilised, objektiivsed ja ratsionaalsed.
Sõbra puhul te ei mõtle üle ja suudate teise inimesse panustada piisavalt vaprust, et nad on võimelised hüppama sisse oma probleemilahendusse tarmukusega, mida nad poleks ise ettegi suutnud kujutada. Lihtsalt seepärast, et te annate neile nende olukorrale värske lähenemise ja vaatenurga, mida nad ise poleks märganudki.

Niisiis, mis takistab meil oma probleemidest piisavalt eemalduda, et me suudaksime olla iseenesele parimad nõuandjad ja nõustajad?

Lihtsalt seepärast, et meie aju on salvestanud mingi olukorraga seotult kõik meie kogemused, eelistatavalt muidugi need kohutavad kogemused ja nii me siis libastume alustuseks hirmu halvatusse ning oleme võimetud midagi tegema ükskõik siis millises suunas.
Ja siin läheb asi keeruliseks, sest mida kauem te istute selles inertsuses, seda kindlamalt te kaldute oma probleeme eirama, mida rohkem neid eirata seda suuremaks need kasvavad.
Kui te ei otsusta, siis otsustatakse teie eest, just nii ma kirjutasin selles artiklis Kirgliku tegevuse valik vs Halvava Inertsuse valik.

Vaatame lähemalt. Sõna “Probleem” seostub kitsikuse, muretsemise, keerulise olukorra, dilemma ja takistuse tundega, kui me nüüd lihtsalt mõned nimetused siia kirja paneme, tunded, mille juurest me kiiremas korras põgeneme, selle asemel, et neile julgelt otsa vaadata.
Kui me suudame muuta oma sisemise definitsiooni sellele sõnale, siis me leiaksime ennast suurepäraste lahendustega varustatud turvises, mis kaitseb meid kõikide nende teemade korral, kui need meie elus peaksid pead tõstma.

Kogu see tingimuste seadmine, millega meid on nakatatud lapsepõlvest alates, on meie ajult võtnud võimekuse takistuste ületamiseks ja probleemide tagumikust näpistamiseks.

“Noor neiu, te olete suures jamas!”

See ei kõlasugugi positiivsena, onju?
Tegelikult kõlab see selliselt, et teil tuleb kohe hakata tegelema millegagi, mida te teha ei tahaks ja milles te ennast sugugi mugavalt ei tunne ja et teil tuleb kohe hakata silmitsi seisma millegagi, millega te sugugi silmitsi seista ei soovi.

Aga mis oleks, kui see oleks öeldud nii:

“Teil on praegu võimalus muuta oma kurssi ja teha midagi, mis täna paneb teid hoopis paremini tundma.”

Ja te hüppaksite sellesse ilma pikemalt mõtlemata.

Kontsepti “Probleem” uue definitsiooni sisestamine.

Probleem ei ole probleem, kui selle lahendus juba eksisteerib sinus ja selleks on lõpmatu arv tegutsemisviise, kuidas selleni jõuda.
Matemaatikas me nimetame seda võrrandiks, sest me teame fakti, et kui järgida teatud loogilisi mustreid ja analüüsida kõiki võimalusi, siis on see võrrand kergesti lahendatav ning tulemus on edukalt saavutatud.

Oma igapäevases elus me aga ei suuda järgida sama protseduuri ja seega me ei järgi kõige loogilisemaid lahenduskäike, sest tegelikult enamus kordadest me isegi ei usu, et me oleksime võimelised seda võrrandit lahendama.
Emotsionaalkeha käivitub ja me viskame kogu loogika aknast välja ning toidame oma hirme ja kujutame endale ette kõige hullemaid stsenaariume sellest, kuidas see olukord võib kulgeda. Nii tublid onju!

Töö kaotamine pole “lihtsalt” töö kaotamine. See tähendab ju kõigepealt seda, et pole võimalik tasuda üüri, osta toiduaineid, maksta liisingut, minna puhkama kuhugi palmide alla, maksta arveid, nautida teatud luksuslikkust oma elus jne.
Seega te pöörate kiiremas korras sellelt teelt kõrvale, mis võiks viia lahenduseni ja kargate silmad kinni otse allakäiguspiraali süvendades järeldusi olukorrale “mul pole tööd”.

Tervisele ohutum lähenemine oleks see, kui me näeksime selle situatsiooni taga võimalusi, mis võimaldaksid meil luua midagi uut ja julget, veel tundmatul territooriumil, luues midagi, mis on rohkem joondumises meie tõeliste vajadustega. Te võiks seda vaadata kui võimalust avardada oma loovust millekski selliseks, mis on joondumises teie kirega, lisaks veel seda “präänikut” mida te saate nautida, kui seda teete.
Imelised väljavaated sellele, kuidas lahendada probleemi nagu töökaotus, nagu võimalus teha korda teised valdkonnad oma elus, nagu elueesmärk, õnnelikkus ja enese väärtustamine.

Niisiis, siin on uus kontsept sõnale “Probleem”:

Probleem (verb)
muutuste käivitaja, mida saab kasutada katalüsaatorina teie sisemise keskkonna ja väliste olukordade muundamiseks. Kaua oodatud paus, et kaaluda oma vastust välistele stiimulitele ja leida uusi tervislikemaid käitumisi käesoleva olukorra jaoks teie elus.

Oma sisemise sõnastiku korrigeerimine annab teile võimaluse luua omale uus kiirtee, mis viib teid hetkega meele ja keha paremasse tajusse ja seega kiirendades efektiivsemate reageeringute loomist teie elulistele olukordadele.

Kui te tavaliselt põrkute raginal kokku idiootidega (inimestega, kellel on alati palju ideid), peatuge ja vaadake, mis tunne on. Te pole ju idioodilausujad ja see pole teie missioon neid mõistuse juurde tuua.

Kui teil on vajadus olla alati see, kellel on õigus ja te kaklete niikaua, kuni selle tiitli kätte saate, kuid satute alati olukorda, kus peate alla andma sest see ei vii mitte kuhugi, teadvustage endale seda käitumist ja peatage ennast enne, kui te jälle sellesse astute. Minge ja panustage oma energiat mujal, millegi loomiseks.

Kui te püüate parandada oma majanduslikku olukorda, kuid see mida te seni olete teinud, pole teid sihile viinud, siis tehke midagi teisiti. Astuge välja oma mugavustsoonist ja joondage ennast oma hinge ihadega.

Kui teie unistuseks on ehitada midagi sellist, mida mitte keegi teine pole kunagi teinud, siis minge ja tehke, ilma kahtluste ja kõhklusteta. Usaldage iseennast ja olge iseenesele kõige agaram kisakoori tüdruk.

Ainuüksi selle pärast, et teile õpetati ühe sõna kohta midagi sellist natuke negatiivset, ei tähenda, et te peaksite selles oma meelte vanglas luku taga elama kogu oma ülejäänud elu.

Cristophet Columbus ei otsinud takistusi, tema nägi ainult võimalusi, hoolimata sellest, mida teised arvasid sellest, mida ta peaks või ei peaks tegema.

Olge oma elu Columbused ja järgmine kord, kui probleem tõuseb võtke seda põnevusega.
Võtke seda nagu Kõiksuse võimalust, et te saaksite muutuda ja joonduda oma ihade järgi.

Hoolitsege selle suhte eest teie ja iseenese vahel, sest kui juured on sügaval, siis pole vaja karta ka tugevaid tuuli.

Ma saadan teile kõigile palju armastust ja valgust ja palvetan, et oleksite turvaliselt ja kaitstud omaenese südame Väes.

Igavene Uurija ja Probleemide Lahendaja,
Ana

Tõlkis Elle Vihman

Originaali leiate siit:
https://thebloomfromwithinproject.blogspot.com.ee/2018/02/vitamin-intake-for-brave-souls-are-you.html

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.