Valikud – Kirglikust tegutsemisest või halvavast inertsusest


Pildiotsingu choices tulemus

05.07.2017 Ana Souto

Oma elus oleme me pidevalt millegi valimise protsessis. Alates ärkamise hetkest tuleb meil valida, mida selga panna, mida hommikuks süüa, millist teed pidi sõita kui meil on vaja kuhugi kohale jõuda, mida süüa lõunaks ja õhtuks jne, jne.
Sellest on saanud meile automaatne sisemine protseduur sest valikud on lihtsalt sealsamas, meie nina ees.

Iga valiku kõrval, mille me oma elus teeme on taustal jooksmas ka kaotus (või kas ikka on?). Kui me otsustame, millist teed oma eine kõrvale juua, siis me ju jääme ilma nendest teistest võimalustest mis on meie teekarbis olemas.
Kui me otsustame, mida sellel päeval selga panna, siis me ju jääme ilma võimalusest panna selga midagi muud. Need on lihtsad valikud, sest meil pole nende langetamisel mingit emotsionaalset kaotust. Me langetame otsuse, lähtuvalt oma hetke meeleolust ja me lihtsalt tegutseme.
Kuid kas valikutes saab ka olla tõelisi kaotusi? Sukeldume sellesse veidi hiljem.

Et miks siis suuremate otsustamine langetamine, omaenese õnne nimel, on nii paganase keeruline?

Lihtsalt sellel põhjusel, et meie aju on minevikus kinni. Ehk täpsemalt öelduna, aju mäletab mineviku otsuste tagajärgi ja kogemusi, kõik see omakorda vürtsitatud teiste inimeste poolt, meie otsuste kohta, antud hinnangute kastmega.

Selleks, et teha teadlikke valikuid tuleb meil eelkõige sõlmida rahu iseenese otsusega, mida iganes see siis puudutab. Olgu veel öeldud, et “rahu” pole probleemide puudumine, vaid võimekus nendest võitu saamine tervislikul moel. Ja tervisliku all mõtleme enesekahjustamisest loobumist.
Elada täielikult ilma kontrastideta on samahästi kui võimatu, sest kontrastid ongi need mis meile muutusi aitavad luua, muutusi, mis loob arengut ja areng omakorda toob meile teadlikkuse. Teadlikkuse areng on aga meie hinge peamine eesmärk.

Kui meil oleks võimalik elada oma mineviku kogemustest emotsionaalselt sõltumatult, siis me saaksime teha oma elus otsuseid, mis on meie tõelise olemusega joondumuses ja neid oleks kordades lihtsam langetada.

Et seda oleks kergem mõista, kujutage ette, et te viite lapse jäätisekohvikusse ja lubate tal valida 30 maitsevaliku hulgast millise ta iganes soovib. Hetkega on selge valikute halvav muster, ja just nii juhtub meiega, kui me püüame langetada olulisi otsuseid.
Teie jaoks võib see olla lihtne, teha otsus millise maitsega jäätist osta, kuid lapse jaoks on see tunne survest ja kaotusest tõeline katsumus, mida võiks võrrelda olukorraga kui täiskasvanu püüab langetada olulisi otsuseid oma töö või suhte kohta.

Valiku küljes ripnevad emotsioonide ahelad, mis omakorda on kinni hirmus. Niisiis, et langetada tervislikku teadlikku otsust tuleks meil käbi käia järgnev analüüsimise protsess:

Mis?

Siin on meie valiku, mida me hakkame tegema, määratlus.
Mis see on, mille muutmiseks me vajame otsuse langetamist?

Kas me tahame tööd vahetada?
Kas me tahame kaalu langetada?
Kas me tahame oma suhte lõpetada?
Kas me tahame kolida?
Kas me tahame hakata tegema tööna midagi muud kui seni?
Kas me tahame autot vahetada?
Kas me tahame oma muuta oma stiili?
Kas me tahame muuta oma elustiili?

Milleks?

See on vastu võetavale otsusele õigustav põhjendus ja eeldatavasti ka loodetav tagajärg, mida me soovime saavutada.

Ma tahan vahetada oma töökohta, sest mulle meeldiks saada suuremat majanduslikku rahulolu.
Ma tahan kaalu langetada, et tunda ennast tervemana.
Ma tahan oma suhte lõpetada, sest see hävitab minu üleüldise heaolu.
Ma tahan kolida, sest mulle meeldiks elada aiaga majas.
Ma tahan oma eriala muuta, sest ma tahan järgida oma kirge.
Ma tahan oma auto välja vahetada, sest mul on sellega mis mul on palju tehnilisi probleeme.
Ma tahan muuta oma stiili, sest see ei väljenda enam seda kes ma tänaseks päevaks olen.
Ma tahan oma elustiili muuta, sest soovin et see oleks mõistlikum, kui ma seni olen elanud.

Kuidas?

See on siis nüüd see, kuidas me hakkame oma valikuid ellu viima.

Ma vaatan üle oma CV ja saadan selle uuele töökonkursile.
Ma hakkan tervislikumalt toituma ja jätan mõned asjad oma menüüst välja.
Ma lähen oma praeguse partneri juurest ära ja tervendan oma haavad, et ma võiksin lasta oma ellu uue armastuse.
Ma panen oma maja müüki ja hakkan otsima uut krunti.
Ma investeerin oma uude karjääri, õppides uut eriala ja muutes ennast selle uue karjääri vääriliseks.
Ma uurin, kas mul on võimalik anda oma vana auto uue auto sissemaksuks.
Ma annan oma kapist osa riideesemeid ära, et need asendada sobivamatega minu praeguse stiiliga.
Ma hakkan olema tähelepanelikum, kuidas ma oma elu elan, alustades toitumisest, keskkonnast ja teadlikest suhtumistest.

Aga…

Siin on takistused või võimalikud blokeeringud eesmärkide saavutamisel.

Aga ma olen sellel töökohal juba nii kaua olnud ja mul oleks väga raske ennast uuesti tööturule pakkuda.
Aga ma armastan süsivesikuid ja veini ja ma oleksin täiesti endast väljas, kui ma peaksin sellest kõigest loobuma.
Aga ma olen selle elukaaslasega juba nii kaua olnud ja mul on temaga mugav. Mis siis kui ma ei leia mitte kedagi paremat?
Aga mu elamine vajab enne niipalju remonti, kui ma saaksin selle lõpuks maha müüa ja see remont nõuab ka raha.
Aga minu autol ei ole ju enam mingit turuväärtust, et seda teise vastu vahetada.
Aga ma olen kinni oma materiaalses omandis ja ma tahan seda veel alles hoida, juhuks kui ma seda otsustan viie aasta pärast uuesti selga panna.
Aga mulle ei meeldi jalgrattaga sõita, juurviljade söömine ja mul pole mingit aega et mediteerida.

See analüüs peab aga tulema teie südame keskusest ja täielikus harmoonias teie hinge eesmärgiga.

Nüüd siis, kui teie ütlete mulle:
Ma tahan töökohta vahetada, sest ma ei kannata oma ülemust, siis mina ütlen teile, et teil tuleb sellele leida toimetulekumehhanism, et sellega hakkama saada, sest te võite leida 50 varjundit idioote igast töökohast kuhu te satute.
Ma tahan kaalu langetada, et ma näeksin välja nagu need tüdrukud ajakirjade klantspiltidel ja et inimesed teeksid mulle komplimente minu keha kohta, ja mina ütlen teile, et teie väljanägemise väärtustamine, mida te otsite ei tule väljastpoolt, vaid teie enese sisemusest ja vahet pole kas kaalute 45 kg või 120 kg! Ainult sisemine loeb.
Ma tahan oma suhte lõpetada, sest mu elukaaslane ei tee mind enam õnnelikuks, ja ma ütlen teile, et te panete oma õnne võtme valesse taskusse.

Mitte kunagi ärge pange oma õnnelikkuse võtit kellegi teise taskusse.

Ma võiksin jätkata, kuid usun et saite juba asjale pihta.
Need asjad ei tule teie südame keskmest vaid egost, mis tahab põgeneda ebamugavast olukorrast, mis paneb teid tundma väikese ja elutuna teie enda olemasolus.

Ma olen seda juba enne öelnud, kuid kordamine on tarkuse ema. Teie hingel on ükskõik, kas olete ülekaaluline või mitte, peamine et te elate tervislikult, teadlikult ja naudite igat oma kurvi, sest need on teie enese osa.
Raha, Raha, Raha … kompuuter ütleb EI! Hingel on kama kaks, sest niikaua, kui teie jooksete raha järgi eemaldute te tegelikult oma eesmärgist ja elu ülesandest.
Pole rahul oma praeguse suhtega? Hing laseb teil vaadata sügavamale iseendasse ja leida üles see, mis paneb teid tundma õnnetuna. Kas te tegelikult peegeldate oma sisemisi ebakindlusi rahulolematusi oma partnerile? Kas te ise kukkusite läbi oma suhte arendamises iseenesega ja nüüd ükskõik milline partner teie teele satub, tunnete te ikka ennast pooliku ja täitmatuna?

Niisiis, mis hinda me maksame, kui ei langeta südameruumist tulevaid otsuseid?

Pool-perse valikud ei tule isegi arvesse, sest ma kinnitan teile, need kukuvad 100% lihtsalt läbi. Edevus on õppetund ja mitte voorus ja kuna teie hinge eesmärk on muuta vead võimekuseks, siis olete määratud läbi kukkuma niikaua, kui te lõpuks õpite selgeks selle tasuta (või vahest ka tasulise) vooruse õppetunni.
Niisiis, kui me jonnime ja trambime jalgu õppetunni vastu, siis me lihtsalt genereerime mustrit, mis tõmbab meile ikka ja jälle neid olukordi meie ellu, kuni me peatume ja hakkame kuulama seda, mida meie süda meile soovitab teha ja siis astume juba automaatselt oma tsüklist välja.

Kui teil lõpuks läheb oma egost reageerimise peale olemine piisavalt pahaks, siis on aeg karusellilt maha astuda ja järgida oma südant.

Et seda valikute langetamiste protsessi lihtsustada, jagan ma selle kaheks grupiks mida ma hiljem täpsemalt selgitan.

Kirgliku tegutsemise valik

Kirglikult tegutsemise valik tekib siis, kui te olete võimelised ühenduma oma südamekeskusega, joondades oma igapäevased tegevused oma hinge eesmärgiga ja tegutsedes nendelt impulssidelt.. Lihtsamalt öelduna, iga otsus, mida te oma elus teete alustades hommikuöögist töödeni või suheteni peavad tulema teie sisemisest rahu alalt. Teile võib see olla raske, teha vajalikke otsuseid, kuid oma südames te teate, et just see on õige ja just see on see, mis viib teid harmooniasse teie kõrgema minaga. See on kasvamine ja ühtsus teie tõelise olemiga.
Kui teil õnnestub langetada oma otsused selliselt, siis ei pettu te üheski ootamatus tagajärjes, sest ainus oodatav tulemus saab olla vaid teie enese hinge rahulolu, millest tulenevalt olete alati ausameelne iseenese ja oma ideaalide suhtes.
Kui te olete kindel, et olete kuulanud oma enese südame otsust milleski, siis võite otse sisse sukelduda ja tegutsema hakata. Teid juhendatakse ja kaitstakse teie valikutes ja teil on oma edasiliikumiseks alati roheline tuli.

Valikud halvavast inertsusest

Kui te ei langeta otsust, siis tehakse seda teie eest. Otsuse mitte tegemine on juba iseenesest valiku langetamine.
Lihtsamalt öelduna. Kui tahate minna uuele tööle, kuid te ei ole saatnud ära oma CV, siis see, et see töö läheb kellelegi teisele on teie jaoks juba paika pandud. Te olete Universumile oma tahte väljendanud, ja see valik ei tule teile enam, seevastu keegi teine, kes samuti tegi tahteavalduse ja tegutses vastavalt sai selle omale.
Sama loogika, kui te ei osta loteriipiletit kuid teile väga meeldiks võita suur hulk raha.
Tegevust pole tehtud, seega inertsuse halvatus teeb otsuse teie eest ning eemaldab teie hinge ja südamesoovi sellest valemist. Energiad on selle kõik tegelikult väga lihtsaks teinud.

Otsuse puudumine + tegevusetus = hinge rahulolematus garanteeritud

Kui te tunnete, et justkui olete halvatud, et otsust langetada, siis võib see olla kinni ühes järgnevates põhjusest:
Te kas pole iseenesega kontaktis, te ei tea kes te tõeliselt olete ja seetõttu ei suuda näha milline otsus oleks teie jaoks parim või kardate selle otsuse tagajärgi, mis toob mind tagasi selle postituse alguse juurde. Kus ma küsisin, et kas otsuse tegemise taga võib olla ka tegelikult kaotus.

Minu isiklik arvamus on, et kaotus on vaid mentaalne illusioon ja sellest olen ma juba korduvalt rääkinud.
Kui te olete saavutanud isikliku õnnelikkuse tehes tööd iseenesega, järgides oma kirgesid ja puhkedes õitsele õndsuses, siis ei ole absoluutselt mitte mingit võimalust, et keegi teine korraga purustaks teie iseolemise mulli või paneks teid kaotama seda, mis on teis endis juba olemas. Teile võib tunduda, et te kaotate väliseid inimesi, kohti ja olukordi, kuid need ei ole osa sellest mis teie tõeliselt olete. Nad on vaid keskkonna tegurid teie elukogemuses.
Teie Tuum, see mis te tõeliselt olete, on häirimatu ja purustamatu. Mitte ükski suhe, töö või raha ei saa luua ebakõla teie sees, kui te, teie ise, olete korralikul iseenese armastamise ja enese väärtustamise vundamendil. Siin ongi iva. Teil tuleb olla teie endi parim sõber ja hoolitseda selle suhte eest üle kõige ja ennekõike.

Kui te langetate otsuse, siis tegutsege ja kukkuge, püüdes oma soovitud tulemust, sest teil on ikka olemas see, mis teil oli enne selle otsuse langetamist. Lisaks aga olete kogemuse võrra rikkam ja konkreetsem oma suunal.
Ma usun jäägitult, et oma enese südame järgimises on tohutu enesejõustamine, olgu siis olukord milline tahes, sest te jätkuvalt õpite ja arenete ja kasvate iseenese parimaks versiooniks.

Minu pojal on raskusi valikute tegemisega, niisiis ma kasutan temaga ühte lihtsalt trikki, mis töötab tema puhul iga kord. Kui ta ei suuda midagi valida, siis ma peidan need kaks valikut oma selja taha ja lasen tal valida vaid kumma käe. Ja 99%juhtudest, niipea kui ma panen käed seljataha ja ta ei tea kummas käes on mis valik, siis ta kohe ütleb mida ta tahab, justkui kardab, et muidu saab viletsama valiku.
Kui keegi (või ka saatus) teeb otsuse teie eest, siis juhtub tihti see, et siis te tegelikult teate mida te tegelikult tahtsite.
Lihtne, eksju?

Mida iganes te otsustate oma eluga teha, olge alati kindel, et teete oma otsuse lähtuvalt oma südamest ja et kui õhtul puhkama heidate, siis on teuie südames kergus ja heledus.
Ärge laske oma elus asjadel juhtuda juhuslikult, kui teil on olemas valiku õigus ja jõud, just seal teie endi käes.

Nüüd on teie käes kaks valikut:

Eirata seda postitust ja olla edasi lõksus halvava inertsuse küüsis
Hakata liigutama, tehes teadlikke valikuid ja kirglikke tegevusi

Järgmine kord, kui teie süda helistab, võtke vastu ja kuulake, mida ta teile tahab öelda.
Teie hing väärtustab teie vaprust ja samamoodi ka teie ise.

Südame Kuulaja,
Ana

 

Tõlkis Elle Vihman

Originaali leiate siit:

https://thebloomfromwithinproject.blogspot.com.ee/2017/07/choice-by-passionate-action-vs-choice.html

Üks kommentaar “Valikud – Kirglikust tegutsemisest või halvavast inertsusest

  1. Pingback-viide: SÕNUMID VAPRATELE HINGEDELE: Aju ümber programmeerimine takistustelt Lahendusele | YksikHunt mõtiskleb elust ja maailmast

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.