Maskid millega me elame oma elu


Korean masks | Korean mask, Korean art, Korean crafts07.06.2017 Ana Souto

Ääremärkus: Seda teksti tuleks lugeda nii, et Rag`n Bone “Human” mängib nii kõvasti kui kõlarid võtavad. Minge pange see mängima, ma ootan.

Ma avastasin, et mu poeg, Clyde sai koolis, koos oma kuritöökaaslase Bonniega, hakkama pahandusega. Mitte midagi suurt aga mul oli vaja sellel asjal kiiresti sabast kinni saada!

Asi selles, et mu pojal on sünnikaardis kaksiku märk tõusval positsioonil, seega on tal suur süda. Samas on just tema see, kes äratab mind Darth Wader`i Impeeriumi Marsiga.

Kui see hea kaksik korraks uinud, siis on see hullumeelne pool temas kohe tegutsemas ja need on trikid.

Kui hullumeelne kaksik tukkuma jääb, siis laulavad linnud, lendavad liblikad ja kõik on puhas armastus.

Piisavalt selgitatud.

Niisiis, ma võtsin Clydiga selle teema üles ja ütlesin, et ma ei saa kurjaks, kui ta räägib mulle kogu tõe. Ma ütlesin, et ma ei hakka teda arvustama ja seisan tema eest alati, kuid ma ei saa teda aidata, kui ma ei tea kogu tõde.

Asi oli selles, et ma juba teadsin, mis oli toimunud, kuid ma tahtsin, et ta räägiks oma tõe sellest. Minu tugev taju aitab mind väga paljudes aspektides minu elus. Välja arvatud juhul, kui ma otsin TV pulti.

Ta oli veidi kõhklev, seega ma otsustasin temaga jagada paari enda eksimust. Lõpuks jutustas ta mulle selle Bonny Clyd`i seikluse, millega nad said hakkama kooli lõunapausil. Ma ütlesin talle, et ma olen tema julguse üle tõtt rääkida uhke, ja et ma aitan tal selle asja ära klaarida.

Kooli minnes hoidis ta mul kõvasti käest kinni ja ta ei lasknud enne lahti kui ma olin õpetajaga vestluse lõpetanud. Siis kallistas ta mind kõvasti-kõvasti ja sosistas „Aitäh“

 

Kui ma kuju tulin mõtlesin ma pikalt millegi üle, mida ta enne ütles. Ta ei julenud tõtt rääkida, sest tal oli häbi.

Häbi ja alandustunne takistas teda olemast aus ja kõnelda oma tõde.

Tuleb tuttav ette, on mul õigus?

(See tuletab mulle meelde ammu nähtud dokumentaali. Selle nimi oli “Maskid, milles te elate” film mis oli minu jaoks tõeline silmade avaja. 

Niisiis ma tahan, et täna te langetate need maskid, mille taha te ennast peidate, lõhkuge need häbi ahelad, laske lahti teiste hinnangutest ja sukelduge alasti oma enese tõesse.

Just nii nagu ma tegin oma pojaga, alustan mina esimesena.

Ma tundsin varemalt piinlikust, et mul polnud raha niipalju kui teistel lastel koolis, sest minu vanemad panid mind väga noorena šikki erakooli.

Ma tundsin vanasti piinlikust, sest mul oli akne ja ma olin kuni keskkoolini jube kõhn.

Mul oli varem piinlik inimestele tunnistada, et minu abielu purunes ja ma lahutasin.

Mul oli varem piinlik inimestele tunnistada, et ma tundsin ennast läbikukkujana.

Mul oli varem piinlik inimeste ees näidata oma emme kõhukest, kui ma olin sünnitanud.

Mul oli varem piinlik inimestele tunnistada, et mu isa oli alkohoolik.

Mul oli varem piinlik inimestele tunnistada, et ma ise heitlesin samuti alkoholismiga.

Mul oli varem piinlik inimestele tunnistada, et mind töö juures ahistati. Mul oli nii piinlik, et ma ei julenud abi paluda ka oma Kaksikult.

Mul oli varem piinlik inimestele tunnistada, et ma suudan suhelda vaimudega.

Mul oli varem piinlik tunnistada inimestele, et ma olen KaksikLeek.

Kuid niipea, kui ma “kapist välja tulin” ja näitasin inimestele kes ma tõeliselt olen ja mille eest mina seisan, olin ma vaba. Tänaseks olen ma uhke ja väärtustan igat kildu sellest mis ma olen, sest ma vaatan ennast läbi oma hingesüdame ja mitte loogilise mõistuse ega inimsilmade.

Ja just nii vaatan ma ka teisi inimesi.

Teie kord!

Haarake paber ja pliiats, kirjutage üles kõik asjad, mille üle te praegusel hetkel, oma elus piinlikust tunnete.

Minule pole vahet, kas olete must, valge või asiaat, gay, lesbi, bi, trans, liiga kõhn, pluss-suuruses, liiga pikk, liiga lühike, rikas, mitte piisavalt rikas, tätoveeringutega, augustatud, harimatu, medalikandja, kiilakas, rasta patsidega, üksik, lahutatud, kodutu või lossi omanik.

Täna ei lase me kellelgi, või millelgi kohelda teid vähematena kui te väärt olete. Täna, kooli minnes, me hoiame kõvasti kätest kinni. Ma seisan teie kõrval ja ei lase teist lahti niikaua, kuni te räägite oma õpetajaga. Siis me kallistame kõvasti-kõvasti ja ma sosistan teile kõrva: “Ma olen teie üle nii uhke”.

Nii, siin on programm “Häbi teekond”:

Võta vastu see mis on (juhendaja Ema Teresa)

Võtke oma elu vastu kõigis tema värvingutes. Ärge vähendage või kaunistage mitte ühtegi osa sellest. Võtke vastu kõik see, mis te olete ja kõik see, mis teil on olemas sellel hetkel.

Küsige eneselt: kas minu elus on midagi sellist, mida ma ei taha täielikult vastu võtta? Kuidas ma saan ennast ja oma elu veelrohkem väärtustada? Kuhu mu elu mind viib, kui ma tõeliselt õpin väärtustama igat aspekti sellest “mis ON”?

Süüta oma vaprus (Juhendaja Chuck Norris)

Kogu kokku oma sisemised jõud ja võta riske. Liigu kartmatult edasi ja kõnele alati ennast väärtustavalt oma tõde. See pole enam aeg, kus saaks olla arg või tagasi hoida.

Küsige endalt: Kuidas ma saan üle saada oma hirmust ja astuda oma vaprusesse? Milline on lõplik tulemus, kui ma saan oma hirmudest ja kahtlustest võitu?

Parandades Sildu (Juhendaja Dr. Phill)

Tervendage vanad haavad austades inimesi ja olukordi. Mida iganes on vaja teha, et terveneda, tehke seda ettevaatlikult. Aidake ka teistel nende elude sildu parandada.

Küsige eneselt: Kui minu elus oleks osa, mida oleks vaja parandada, siis milline see oleks? Mis oleks esimene samm, mida ma peaksin tegema, et astuda vajalikud sammud selle lahendamiseks, olgu see siis kasvõi probleem kellegagi suhtlemises?

Tegutse! (Juhendajaks Indiana Jones)

Ära vaata tagasi, ära kõhkle! Mida iganes sa oled edasi lükanud, nüüd on aeg tegutseda, sest tegutsemine loob täiusliku hetke.

Küsige endalt: Millises oma elu osas tuleks mul praegu tegutseda? Mis takistab mul tegutseda ja kuidas ma sellest jagu saan? Milline oleks kõige otsesem tegevus, mis viiks mind parimate tulemusteni?

Suhtle vabalt (Juhendajaks Tony Robbins)

Ole valmis sirgelt seisma ja pöörduma inimeste poole omaenese Olemi tuumast. Kõneleda vabalt ja kergelt on Jõu käitumine.

Küsige eneselt: Kas minu elus on keegi, kellega ma peaksin praegu suhtlema? Kas ma olen vältinud mingit suhtlemist? Kas ma varjan oma tõde?

Mu Teekaaslased, just praegu te lõpetasite edukalt, diplomiga “vabaduses iseeneses”!

Kallistame.

Ma olen teie üle nii uhke.

Vaba piinlikkusest ja häbist olles õnnelikult vallaline,

Ana

Tõlkis Elle Vihman

Originaali leiate siit: https://thebloomfromwithinproject.blogspot.com.ee/2017/06/the-mask-we-live-in.html

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.