Tingimusteta Armastuse Eluõppetund


09.06.2019 Elle Vihman

Mis on Tingimusteta Armastus? Mille poolest see erineb armastusest, mis on inimestele pidevaks püüdluseks ja mille pärast paljud lähevad vabasurma?
Millega võiks kõigile arusaadavalt seda kirjeldada?

Lihtne on korrata sloganeid, kuid kui hästi me tegelikult mõistame selliseid mõtteid nagu:
Armasta iseennast!
Kõik on Üks!
KaksikLeegi Teekond on Teekond Iseenese tõelise Minani!
Armastus on ainus elu loov energia!

Kõiki neid võib ja ongi, ka mu enese õpilaste poolt, väänatud egotsentriliseks omandiks. Seejuures on kõik need laused vabad hinnangutest ja omandist. Kõik need laused on inimese sisemised mõistmised iseenese suhtes. Kuid kahjuks ei osata seda enamuses selliselt mõista. Isegi siis, kui seletad lahti ja justkui on selleks korraks selgus saabunud, kuid järgmisel suhtlemisel kolistatakse jälle teiste süüdistamises ja nõudmises, et teised peavad meisse suhtuma selliselt või teistsuguselt.
Tegelikult ei pea teised mitte midagi. Nad on meiega teinud Hingelepingu ja täidavad oma ülesannet meie elus, sest meil on vaja ära õppida seesama Iseenese Tõelise Armastuse Õppetükk.

Ja üks mis kindel, mida rohkem me anname hinnanguid ja eeldame, et teised peavad midagi meie heaks tegema, seda valusamad “tunnikontrollid” selle õppetüki õppimise käigus saavad olema.

Eesti Accessi kogukonnal on ilus liikumine “Vali ennast”. Kõik oleks ju nagu korras, aga kuipalju neist tegelikult teab mis nad tõeliselt on, et seda ennast valida?

Ja nagu eestlasele omane aetakse juuksekarv pooleks ja mängitakse wannabeed. Tähtis on see, et kogukond mind õigeks peab, tähtis on, et kogukond minu püüdlustele panustab. Kui aga keegi hakkab Tõelist Ennast otsima, või püüüab oma eluõppetundi Teadlikult õppida, siis nende tegevus laidetakse maha, sest no ei ole ju ometi õige kui sa oled kõige selle naeru ja rõõmu sees teekonnal iseenesesse. See Teekond aga ei ole sugugi lilled ja liblikad ja “võtmine”, mida see eesti rakuke (osa neist siis) arvab.

Kindlasti ei ole Access Consciousness newage lilled ja liblikad. Raudpolt kindel on see et Access on SUUREPÄRANE TÖÖRIIST, et õppida tundma seda Tõelist Iseennast. Ja mis peamine Access õpetab meid küsima, loobuma hinnangutest ja vastu võtma kõike mis meie ellu tuleb ja on tulemas. See tähendab aga mõistmist, et see mis tuleb, see mis on ja see mis oli, ON ALATI meie enese arengu jaoks.

Miks ma selle teema siia praegu sisse tõin? Lihtsalt olles Jälgija näen ma liiga tihti, kuidas inimesed on loonud Accessist omale uue usu. Täpselt nagu jehhoovakad, samamoodi nagu ekstremaal muslimid. Seejuures on raamat mille järgi kuulutatakse ja usundi algväärtused elu kaitsvad ja hindavad. Kuskohas siis tehakse viga ja algsed väärtused pööratakse pea peale?

Inimeste hirmud. Hirmud loovad meile filtri, kuidas me maailma tajume. See aga ei ole hinnangute vaba filter, vaid jääb ego tasandile. Selle asemel, et õppida mineviku kogemustest ja öelda oma bioloogilisele ajule: “See, et sinul pole kogemust kuidas seda olukorda muuta, ei tähenda, et seda minu jaoks positiivset väljapääsu selles olukorras ei oleks!”
Jah, just! Annad oma ajule käskluse leida need parimad lahendused sinu jaoks. Ja ei ole mingit hirmsat panustamise rallit vaja. Selle panustamisega on see oht, et kui inimene, keda teised oma energeetilise panusega toetavad, oma käitumis- ja mõtlemismustreid ei muuda, siis aitab teiste panus vaid korraks. Edasi töötab ikka inimese enda “kutsumine”. Ja no kui see maha kulub siis hakatakse taaskord teisi süüdistama, et teised on kadedad edu peale ja nüüd “neavad”. Et nagu päriselt? Kahjuks on seda nähtud liiga palju.

Access on energeetiline keel ja elustiil. See on lihtsam versioon Maagiast, millele on hull müstika ümber keeratud. Samamoodi nagu selgeltnägija ja nõid suudab inimest korraks aidata, aga edasi peab inimene ise oma valikuid tegema ja käitumist/mõtlemist muutma, et tulemus oleks püsiv. Just samamoodi peaks ka sellest kogukonnas panuse küsijad mõistma, et neil tuleb endil oma käitumist ja mõtlemist muuta ja et see mida teised panustavad, tuleb neil Universumile ära tõestada. Tõestada just sellega, et muudetakse omaenese vaateid iseenese tõelise mina arengu jaoks. Vastasel juhul muututakse narkomaanideks või siis “barsimaanideks”, sest ise enda biokeemilise masina ja hinge heaoluks ei tehta midagi – ainult nõutakse ja võetakse.

Miks ma selle siin välja toon? Teame kõik kuidas on meedias tohutut kajastust leidnud ebastabiilsete inimeste hirmulood ja Accessi kogukonna maha tegemised. Aga juhtus see puhtalt seepärast, et inimene ise ei tahtnudki areneda. Tema jaoks oli see panus, mida temale anti nagu narkolaks ja lõpuks kui tema muster läbi nähti ja enam ei panustatud, siis läks lahti mustamine ja tööriista halvustamine.

Et see lõik nüüd ei tunduks, et ma kuidagi vähendan seda tööd mida Access Consciousness`vedajad ja tõeliselt sellega tegelejad teevad ja saavutavad, siis olgu öeldud, et olen sellega tegelenud alates 2012 aasta kevadest.

Ma olen saanud väga võimsaid tulemusi sellega nii enda elus kui ka oma hoolealuste juures. See on igas mõistes siiras ja vahetu tööriist. See nõuab ausust sinu enese Kõrgema Mina ees. See nõuab egost loobumist. Ja see Egost loobumine ei ole enda vähendamine. See on ausalt endale otsa vaatamine ja omaenese Varjumina armastamine ja iga otsusega omaenese sisemist Olemit arendamine.

Jahh, me oleme Võlurid ja see tööriist meenutab võlukeppi, kuid Maagia ja Energiad, mis on kokku kirjutatud Access Consciousness´i nõuavad meilt ka vastutust omaenese otsuste ja valikute eest. Kõik on just nii nagu Gary Douglase “10 võtit tõelise vabaduseni” kirjeldab. Mida sa valid, kui sa tead et sa valid 10 sekundi kaupa, et sa võid lahkuda 10 sekundi pärast?
Samas tuleb sellega ka vastutus oma valikute eest. Ego on see mis tahab kohe nüüd ja praegu suurt maja ja palju raha, Ego on see mis nõuab, et teised meid armastaks. AGA…
Kuidas oleks selle kõige loomine alustuseks enda sees, et see mis meie sees, saaks peegelduda meie välises maailmas? Mis oleks, kui me valime LUUA ARMASTUST ENESE SEES? Mis oleks, kui me vailme KÜLLUSE LOOMISE ENESE SEES? See mida ma aga tihti näen on, et soovitakse panust valmis toodangule ja inimene on enda sees tühi ja puuduse energias. Nagu Dain Heer oma 2013 aasta seminaril Tallinnas mainis, et peamine põhjus, miks inimesed on teatud piirkondades haletsusväärses seisundis on vaesuse suhtumine, pidev nälg ja puuduse energia inimeste endi mõtetes.

Ehk siis, selle asemel et jonni pärast, kasvõi “kaamel läbi nõelasilma” teistelt endale kiskuda ja süüdistada omaenese elus olevaid inimesi oma viletsuses ning imeda Accessi Eesti kogukonnast seda “eufoorilist narkootikumi”, peaks iga inimene alustama selle Tõelise Iseenese leidmisega.

Accessi esimese ülesandena anti meile ülesanne avastada iseenese kolm andi. Need annid, mida meie Olem võttis kaasa, et selles kehastuses luua endale vajaminev heaolu. Me oleme need kingitused unustanud. Me ripume jätkuvalt teiste tunnustuse küljes. Samas kui vähendame iseenese vajadusi ja oskusi.

Ja miks imede pärast, peaksid siis teised meid hindama või armastama, kui me oleme seest õõnsad ja ei oska armastada seda algset, Tõelist Iseennast. Koos kõikide oma varjatud külgedega?


Armastus on loovenergia. Ja vaid läbi selle me arendame ennast ja oma keskkonda. Kuid armastus ei ole omastamine. Nõudmine, et teine käituks nii nagu meie eeldame. See ei ole enesearmastamine see on enesevähendamine, et olla teiste silmis omaks võetut.

Paljud ei mäletagi enam mida tegelikult tähendab Tingimusteta Armastus.

Kärsitumad on selle sidunud illusiooniga armastusest ja “kodu mängimisega”, mingi kiindumusega. Ma olen neid hakanud nimetama Tuhkatriinudeks.
MIKS?

Nendel kärsitutel kõlab kõigist läbi suhtumine ainus ja igavesti. Samas unustades, et ehk ongi ainus ja igavesti, kuid niikaua kuni selle ainsani lõpuks jõutakse, on vaja läbida kõik need õppetükid mis selle ainsaga koos olles tapaks ühe või mõlema hinge. Kui need õppetükid on selgeks õpitud, alles siis on võimalik selle “ainsa ja õigega” kooselu. Vastasel juhul on see suhe mõlemat poolt hävitav vägivallaakt.

Tingimusteta Armastuse õppimine käib läbi iseenese tõelise tundma õppimise. Seetõttu olen kahe käega nõus sloganiga “Vali ennast!”
Jamaks läheb see aga siis, kui ma näen kuidas selle kasutamine muudab inimesed egotsentrikuteks ja teistest teerulliga üle sõitjateks.

Psühholoogias ja ka maagias on kena lause “Do no harm, but don`t take any shit!” Ja just selle lause taga on lihtsaim tõde Tingimusteta Armastusest. “Ära kahjusta, kuid väärtusta omaenese piire ja heaolu!”

Seekord siis sellised mõtisklused. Ehk on sellest kasu neile, kes veel püüavad oma vaatenurki kohandada ja õpivad Tõeliselt Ennast Valima ja oma valikute vastutust kandma.

Et mitte enam keerulisemaks minna, siis lõpetan selle looga ja olen tagasi uute kajastustega sellest, mis toimub energiates ja mis võiks anda tuge neile kellega mu kirjutised kokku kõlavad.
Ma tean, et ma pole igaühe maitsele sobiv ja väärtustan siirast ja sügavat enesega tõtt vaatamist pinnapealse ühepäevaliblika lendlemisele. Seetõttu siis loodan et saite täna mingi selguse ja olete turvaliselt ja kaitstult oma enese südame väes.

YksikHunt oma tervenemise teekonnal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.