Vaimsed Nartsissistid, kuidas neid ära tunda.


Vaimne nartsissist: 8 märki Et sa oskaksid nendega toime tulla.

 August 25.08.2022 By Katya Ki 

YksikHunt on järgneva teksti tõlkija. Autori lehele pääsete läbi ülemiste linkide.

Spiritual Narcissist Image

Tavaliselt seostame me inimesi kes jälgivad oma vaimset arengut armastuse, kaastunde ja inimlikkuse tundega. Kuid olete te tähele pannud, et osa vaimlejaid on päris manipuleerivad ja isekad? Kui te kohtute sellise inimesega, siis võib teil olla tegemist vaimse nartsissistiga!

Kes siis on vaimsed Nartsissistid? Milline on nende käitumine? Kas sul tuleks olla ettevaatlik sellise läheduses? Ja mis on neid reetvad märgid, et sa oled ühe sellise otsa komistanud? Vaata üle see väike teejuht!

Kes on Vaimne Nartsissist?

Lühidalt öelduna on need sellised inimesed, kes kasutavad oma vagadust, et tugevdada iseennast, isegi kui nad selle protsessi käigus hävitavad neid, kes on nende ümber. Selliste hulgas leiab nii moraalseid eestvedajaid ja nende jüngreid, kes nõuavad massidelt jäägitut respekti. See tähendab, nad võtavad midagi, mida sa usud, moonutavad selle tundmatuseni ja õigustavad sellega enda kummalist käitumist.

Kui sa pole sellise inimese olemusest teadlik, siis suudavad nad sulle tekitada kahju ja valu, sest nende lõppeesmärk on vaid iseenese tõstmine kõrgemale. Kahjuks võtavad sellise käitumise omaks ka endised nartsissisti ohvrid, kui nad ei tervenda oma mineviku haavu korralikult.

Kas Vaimne Nartsissist on ohtlik?

Jah! Vaimne nartsissist on kiskja, seega ohtlik. Nad näitavad ennast ohutu ja teisi aidata sooviva isikuna, seda aga vaid selleks, et pääseda oma ohvrile lähedale ja rünnata. Need inimesed kasutavad armastust nagu konksu, et sa alluksid nende uskumisele.

Lisaks sellele on nad osavad vaimse kõnepruugi kasutajad, et sa tunneksid ennast ohutult kui tema endale uusi ohvreid valib. Vaimne nartsissist paneb sind uskuma, et sa oled eriliste annetega või et sa oled nende hingesugulane, samas kui tegelikult ta võtab maha sinu kaitseid, et hakata sind kuritarvitama. Seega, kui sa just pole teadlik millele tähelepanu pöörata, pole nende märkamine alati just kerge.

Niisiis, kuidas vaimsed nartsissistid peidavad oma tõelist nägu?

Moondavad fakte, et need toetaksid tema väiteid.

Kas olete kohanud inimest, kes kasutab vaimsetest tõdedest vaid neid tõdesid, mis toetavad tema tahtmisi? Kui jah, siis oled sa nähtavasti sattunud vaimse nartsissisti haardesse. Sellised inimesed libisevad sujuvalt üle nendest tõdedest mis takistavad tema tahtmiste saavutamist.

Sellised inimesed kasutavad oma julmade tegude õigustamiseks oma vaimseid uskumusi. Näiteks, ta takistab sul kohtuda oma sugulastega või suhelda välismaailmaga, väites, et ta vaid soovib, et sa võimalikult kiiresti saavutaksid oma Jumaliku olemise. Niisiis, alati on oluline saada teada kõikidest detailidest, enne kui ennast sellise inimesega siduda.

Nad pühitsevad vett, kuid joovad veini (nende sõnad ja teod ei lähe kokku)

Narcissists Image

Vaimse nartsissisti käitumine ei pruugi alati minna kokku sellega, mida nad avalikult kuulutavad. Selline inimene pole pole kunagi soe. Näiteks, ta julgustab sind olema teiste inimeste ja maailma vastu rahumeelne ja armastav, kui samas on tal kindlasti keegi, keda ta kogu hingest vihkab. Vaatamata sellele, mida ta kuulutab, blokeerib ta hetkega kõik, kes või mis tema eesmärke takistab ellu viia.

Nende suurim hirm on avalikult välja paista nõrgana või abivajavana. Seega, alati kui talle näidata, et ta on eksinud ja panna seda tunnistama, hakkavad nad pilduma agressiivselt pooltõdesid, mitte iialgi ei tunnista nad, et nende arusaam oli vale. Igaüks, kes on kokku puutunud sellise inimesega peaks hakkama kaaluma tema sõnu tema tegudega.

Nad kuulevad vaid seda, mis toetab nende veendumusi.

Vaimne nartsissist kuulab harva teiste inimeste arvamusi. See-eest tahavad nad olla vestluses kõige tähtsamad ja valjumad ning segavad teise vestlusele hoolimatult vahele. Lisaks kõigele, on neil selektiivne kuulmine, sest neile jääb meelde vaid see osa jutust, mis on nende mõistmisega kooskõlas.

Sellised inimesed kipuvad ka vihkama neid inimesi, kellel on asjale teine vaatenurk. Nad on valmis minema isegi nii kaugele, et sind alistuma sundida, isegi kui see tähendab sinu isiklikku ründamist. Olgu see siis solvangute või füüsilise vägivallaga.

Omadused, millega sul tuleb rinda pista vaimse narsissisti puhul

Neil puudub empaatia taju

Olgugi, et vaimsed nartsissistid kujutavad endast empaate, pole neil selle mõiste tähendusest või sellest omadusest aimugi. Kuidas sa seda ära tunned?

Noh, sellised inimesed on korraga nutikad ja luululised. Nad teavad väga täpselt kuidas jätta endast mõistliku ja sõbraliku inimese mulje, kui samal ajal peita oma tõelist nägu. Kuna nad on tõelised näitlejad, siis petavad nad teadmatu jälgija osavalt ära.

Kuigi ajapikku tõusevad pinnale siiski tema moonutatud uskumused, näiteks seksist või rollidest suhtes või mis iganes veel. Nendel teemadel kuulujutude ja skandaalide kangelasteks kipuvad olema aga just needsamad niinimetatud empaadid.

Nende peamiseks jutuaineks on alati nende saavutused

narcissist talk image

Kas tead kedagi, kes ei suuda vestluse käigus hoiduda kuulutamast oma ilmuvat raamatut, titevarvaste tähistamist, võimast pulmapidu või ükskõik millist suursündmust kus nemad on peategelased? On väga võimalik et sul on tegemist vaimse nartsissistiga. Nad kasutavad iga võimalust, et ennast reklaamida.

Kuna need inimesed tunnevad ennast ülimlikena ja see on neil religioossuse mõõtmetes, siis hakkavad nad edasi sulle seletama, kuidas need saavutused saavad olla sinule kasulikud kui sa järgid tema korraldusi täht-tähelt. Järjekordne ohver tunneb ennast segaduses, sest ta näeb seda isikut kellel on vaimsed anded ja talent. Ja just seda tahabki saavutada vaimne nartsissist. Nad tahavad sulle tõestada, et võrreldes teistega on ta ülim.

Nad kaaperdavad vestluse

Vaimne nartsissist vajab, et ta oleks iga vestluse täht. Seega, alati kui nad märkavad, et teised vestlevad või vaidlevad pakub ta ennast vahendajaks, kuid lõpuks räägib vaid enda ideid. Seega nihutavad nad alati vestluse fookuse iseendale, sest peamine eesmärk on olla selle vestluse keskmes.

Nad on jätkuvalt ümbritsetud oma jüngritest

narcissistic leader image

Nagu iga diktaator, naudib ka vaimne nartsissist oma jüngrite kiidulaulu. Seega eelistavad nad ennast ümbritseda sõpradest ja jüngritest, kes võtavad iga tema sõna puhta kullana ja ei pane tema väiteid kahtluse alla.

Lisaks sellele käituvad nad just nii nagu nende liider. Ja just nii kuulutavad nad oma liidri käitumist võimalikele ohvritele.

Vaimsed veendumused on neil teisejärgulised

Vaimsed nartsissistid on omamoodi kapi-nartsissistid, kes luuravad vaimsetel otsingutel olevate inimeste nõrkusi. Vaimsed nartsissisitid on isekad, vaatamata kõrgemate vaimolendite suhtes suure lugupidamise parodeerimisele. Nad suhtuvad oma usku hooletult ja lasevad ennast kanda egol. Vaatamata üldisele arvamusele, et vaimne liider hoiab oma järgijaid, ei ole see inimene kindlasti oma venna hoidja.

Järeldus

Vaimsetel otsingutel olevad inimesed, kes otsivad kuulumist või välist tunnustust teistelt, on vaimsetele nartsissistidele lihtne saak. Õnneks on aga nende tuvastamiseks ühised jooned, mida jälgida, et vaimne nartsissist tema kostüümist välja tõmmata. Need tegelased kasutavad heatahtliku, empaatilise või hooliva inimese maski. Kuid aja möödudes tahavad nad oma kontrolli alla saada sinu elu iga aspekti. Mida edasi, nad kasutavad moondatud vaimseid fakte, et õigustada oma tegusid. Kasuta seda väikest juhendit, et sellised tegelased välja raalida ja jääda neist turvalisse kaugusesse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.