8&9 päev: Emotsionaalne vastutus

9.03.2018 Ana Souto
Seotud kujutis

Heia, mu kaunid inimesed!

Ma otsustasin, et annan teile vaheaja, et te saaksite kõiki neid uusi tööriistu ja lähenemisi oma maailma integreerida ja harjutada seda, mida ma juba olen teiega jaganud.

Ma tänan teid kõige selle tagasiside ja toetuse eest.

See tähendab mulle tohutult palju, kui ma näen kuidas see programm aitab teil harjutada iseenese armastust ja võimaldab teil astuda omaenese Väesse.

Täna ma postitan päevad 8 ja 9 ning kui te olete selle info enesesse vastu võtnud, saate nädalavahetuse puhata. Niivõrd kuivõrd. Sest täna räägime omaenese emotsioonide eest vastutuse võtmisest ja astume välja ohvrimentaliteedi programmist.

Sõltuvuste ja ennasthävitavate käitumiste kohta on veel väga palju rääkida, kuid kõige tähtsam asi, mille me peame oma ajule selgeks tegema, on see, et meie oleme ainsad inimesed, kes vastutavad meie enese emotsioonide ja reaktsioonide eest.

Ma mäletan, kuidas ma õigustasin oma joomist ja suitsetamist sellega, et ma lahutasin ja jäin 38 aastaselt üksinda kahe väikese lapsega.

Samamoodi tegin ma ka siis kui ma oma kaksikuga jõudsin füüsilise eemaloleku faasi.

Alles siis, kui ma oma emotsioonidega maha istusin, sain ma nende eest vastutuse võtta ja võtsin oma Väe tagasi.

See süüdlase otsimise ja süüdistamise mängu risk tekib alati siis, kui me paneme ennast jõuetuse ja kaotuse porilompi ja ei leia väljapääsu olukorrast, millest me peaksime edasi liikuma.

Kui me aga võtame vastutuse oma emotsioonide, tunnete ja elusündmuste eest, siis me saame tagasi ka võime muuta oma elus kõike seda mida me tahame.

Kui me käitume aga nii, et keegi teine vastutab meie õnnelik olemise eest, siis me anname käest ära ka selle ainsa võtme, mis võimaldaks meil välja pääseda sellest õnnetu olemisest.

Põhimõtteliselt on asi nii, et see, mida teised inimesed teevad või ütlevad ei ole absoluutselt meie asi, ja kuna nemad on välised tunnustamise allikad, ei peaks sellel olema mitte mingit mõju teie sisemisele heaolule.

On tõsi, et mõned inimesed ja olukorrad suudavad meid haavata kuni meie tuumani, kuid sellistel juhtudel tuleb teil lihtsalt sellest stsenaariumist oma energia välja tõmmata ja tervendada ennast sisemiselt oma enese Väes, tehes seda alustuseks oma enese emotsioonide eest vastutuse võtmisega.

PÄEVA HARJUTUS

Kirjutage üles “Süüdistamise Nimekiri” ja teadvustage kõiki hetki, kus te andsite oma Väe kellelegi teisele ja milline oli selle sündmusega seotud emotsioon.

Minu kehakaal tõusis peale lahku minekut ja see pani mind tundma väärtusetuna
Ma enam ei hoolitsenud enda eest peale lahutust ja see pani mind tundma et mind ei armastata.
See inimene haavas minu tundeid kui ütles ….. (tühik täida ise).
Ma tundsin ennast hüljatuna, kui see inimene minuga enam ei suhelnud.

Tuvastage kõik sellised hetked ja “pinpoint” või siis otsige üles need “punased nupud” ja kui see on tehtud, siis võtke vastutus tagasi.

Te saate olla vastutav ainult iseenese tunnete ja tegude eest, mitte selle eest mida teine inimene ütleb, teeb või tunneb, Samuti ei saa teine inimene olla vastutav selle eest kuidas teie ennast tunnete, sest võti teie enese õnnelikkusele on ainult teie enese käes.

Kui te selle nimekirjaga valmis saate, siis hakkate nägema oma enda käitumiste ja reageerimiste mustrit ning seejärel on teil võimalik neid muuta millekski tervislikumaks ja rõõmsamaks.

Kui te tunnete, et teema läheneb teie “punasele nupule” siis paluge teisel see teema lõpetada ja rääkida millestki muust, samas ise oma enese Väes püsides.

Mida paremini te iseennast tunnete, seda kiiremini saate oma enesekontrolli ja enesekindluse üles ehitada.

PÄEVA MÕTE
“Ma kutsun oma ellu uut ja dünaamilist energiat. Mina olen Universumi hoovus.”

Isiklikult, olen mina täielikult vastutav kõigi nende tegevuste ja reageerimiste eest, mis minu elus on olnud, seetõttu oskan ma täna tulla välja nendest olukordadest, mis ei ole minu ellu panustavad. Kuid see oli roppraske teekond ja nõudis minult, kogu mulle teadaoleva ja varjatud, sisemise jõu, et mõista seda lihtsat asja, et MINA OLEN iseenese allikas ja et ma ei saa toetuda süüdistamisele või panna kedagi teist vastutavaks selle eest kuidas mina ennast tunnen.

Niipea, kui te hakkate muutma oma vaatenurki asjale, hakkavad asjad mida te vaatate samuti muutuma, sest teie olete oma enese reaalsuse loojad läbi oma enese mõtete ja emotsioonide väärtuse.

Võtke täna see Jõud tagasi ja kaardistage oma emotsioonidele uus saatus ja valige sinna ainult need, mis lisavad teie Teekonnale väärtust.

Otsustage olla Õnnelik, mida iganes teised inimesed ütlevad või teevad, lõppude lõpuks, teie ise olete iseenesele iseenese armastuse lõppematuks allikaks ja kui see pole kõige sisukam mõte üldse, siis ma tõesti ei tea, mis seda olla võiks!

Olge Emotsionaalselt intelligentsed ja hoidke kinni oma südamest ja hingest.

Seda ei saa teilt mitte keegi, mitte kunagi ära võtta, kui te just ise neile selleks luba ja väge ei anna.

Ma saadan teile palju armastust ja valgust ning palvetan, et oleksite kaitstud ja turvaliselt oma enese südame Väes.

Emotsionaalselt Vastutav ,
Ana

Tõlkis Elle Vihman

Originaali leiate siit:

https://www.patreon.com/posts/21-days-self-day-17458380?utm_medium=post_notification_email&utm_source=post_link&utm_campaign=patron_engagement&token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJyZWRpc19rZXkiOiJpbnN0YW50LWFjY2VzczpmMjYyNGNlNi1lODdkLTQwMDAtOWMzZC1kM2ZmZGRhMTI4MDcifQ.AdcH_sqMsnM2k7Fv8jBCjfOixJaos855kN4ghEjsb2Y