5. päev: Enesedistsipliin vs enesehaletsus

5.03.2018 Ana Souto

Seotud kujutis

Kallid Teekaaslased,

Ma loodan, et te tunnete ennast täna suurepäraselt ja motiveerituna, et alustada seda imelist uut päeva selles imelises uues nahas, mille te enesele olete valinud.

Nüüdseks peaksime olema juba enesele juba selgeks teinud enese armastamise, enese väärtustamise, usalduse ja emotsionaalse intelligentsuse. Seega me astume täna sammu edasi keskendume enesedistsipliinile, ning vaatame kuidas see liibub aeglases tantsus meie enesehaletsuse külge.

Kõige tähtsam selle juures on aga see, et te oleksite heatahtlikud enese suhtes, seda läbi kogu selle protsessi ja võtate omale vajaliku aja, et järjekordne uus kujund oma ellu lisada.

Ühel päeval saite teada, et te olete võimsad ja nüüd saate te teada KUIDAS olla võimas. Järgige oma intuitsiooni ja sättige enda jaoks sobiv tempo, ilma igasuguste arvustamiste, surve või kriitikata, et te ei tekitaks enesele oma sõltuvusliku käitumisega, millest püüate välja murda, traumaatilist sidet.

Tehke see lahti haakimine enda jaoks leebeks ja armastavaks, öelge oma hüvastijätud harmoonias ja rahus. Pole vaja karme reegleid kui te veel selleks päriselt valmis ei ole.

Te ei pea ütlema, et ma ei suitseta enam mitte iialgi, teil on vaja lihtsalt luua kompromissid, näiteks: ma otsustan, et ma ei suitseta täna. Ja homme saate teha samamoodi. Tehke sellised lepingud oma sõltuvusega, mida te suudate täita täie austuse ja meelekindlusega, et poleks juba ette kaotamist selle muutumise varajases staadiumis.

Lõppkokkuvõtteks, te ju jätate hüvasti millegagi, mis on olnud teie elus väga pikki aastaid. Sigarett on olnud teile kaaslaseks nii rõõmus kui kurvastuses, seega siis nüüd, kui te teate, et need ei kuulu enam teie ellu, laske nad rahulikult vabaks. Päev korraga.

Misasi on eneseaustus ja kuidas me saaksime seda harjutada tulemuslikumalt kui seni?

Enesedistsipliin on millegi tegemine vastavalt oma enese sisemiste reeglite järgi, mis peamine, nendest kinni pidamine igas olukorras.

Enesedistsipliini puudumine maksab meile kätte enesehaletsuse ja enesevähendamisega ja need kaks kena sõpra on kõige suuremad takistused saavutamaks enesearmastust ja eneseväärtustamist.

Kui te teate, et ainult see üks kokteil, laseb teid jäneseurust alla ja te leiate ennast sellele järgi kõrist alla laskmas veel paar tükki, siis oleks mõistlik harjutada enesedistsipliini, seda siis mitte võttes seda esimest, seejuures püüdke seda mitte kahetseda.

Selleks, et harjutada enesedistsipliini, on teil vaja endale tuvastada oma karid ja piirid. Te peaksite olema nii pagana aus, et istute iseenesega maha ja panete kirja kõik lõksud, millesse te tavaliselt karvupidi kukute.

Ma võtan vaid ühe joogi. Ma tõmban vaid ühe sigareti. Ma söön ainult selle ühe muffini. Ma lükkan asju ainult täna edasi. Ma annan ainult täna oma kiusatusele järgi.

See kõik on endale valetamine ja me kõik teame seda! Homme mõtlete juba, et noh, kui ma eile libastusin, siis ei ole ju vahet kui ühe päeva veel mõnuleks. Võib-olla, et alustate uue dieediga esmaspäeval, järgmine nädal, järgmine kuu, Uuel aastal, oma sünnipäevast, kevadisel pööripäeval …
Ma ütleks selle peale PULLIKAKA!

Te olete rohkem valmis kui te endale au annate ja te suudate seda teha millal iganes, kui te otsustate sellega alustada. Te lihtsalt venitate, et mitte enesedistsipliiniga jageleda ja seeläbi lubate oma meelel olla kontrollpositsioonil. Aga mul on teile plaan!

PÄEVA HARJUTUS

Pange kirja oma „tegevusplaan“, et enesedistsipliiniga sammu pidada, seda selleks, et te saaksite teha selle umbed just teie vajadustele vastavaks.

Ootuste Ohjamine

Minu jaoks toimis see, kui ma panin kirja päevad kaupa oma eesmärgid, seda selliselt, et ma olin õhtuks alati võidukas.
Niisiis, ohjake oma ootusi, sättige oma edusammud väikesteks, kuid sihtige lõpptulemust. Ehk siis see, mida soovite saavutada.
Teil pole vaja latti seada liiga kõrgele, nagu näiteks mitte iialgi enam. See tekitab ärevuse ja kaotamise tunde. See paneb teid tundma, et te loobute millestki, mida te enam kunagi ei saa tagasi ja see puuduse taju paneb teid seda hoopis tugevamini tahtma. See on lõks ja hoiab teid „ainult see üks kord“ oravarattas.

Teil on vaja lihtsalt igal hommikul üles tõusta ja öelda endale, et TÄNA te ei lange sellesse käitumisse. Ja homme, kui te ärkate, tehke sedasama.
Ühel hetkel saabub päev, kui te vaatate tagasi ja ütlete:
„Jeebus, ma pole seda juba terve igaviku teinud!“ Ja see ongi see igavesti, mida te tahtsite saavutada, just seesama!

Keskenduge oma eesmärgile

Ärge laske silmist seda, mida te püüate saavutada, see aitab säilitada enesedistsipliini, olgu see siis parem tervis, muutuda toimekamaks, saada emotsionaalselt teadlikkumaks, lüüa käima uus peatükk oma elus või lihtsalt tõsta oma võnkesagedust ja muutuda parimaks, suuremaks säravamaks versiooniks enesest. Hoidke alati seda kujutlust oma kuklas tiksumas.

Kui te seda kujutlust hoiate piiavalt nähtaval, siis on lihtne seda enesele taas ja taas meenutada, kui te kipute tagasi langema vanadesse mustritesse. Ja peamine, austage seda kujutlust endast!

PÜSIGE KESKENDUNUD ja tuletage endale meelde, miks te selle kõigega üldse algust tegite. Sest te armastate iseennast ja te olete väärt, et olla vaba.

Vältige käivitajaid

Me teame, et teatud inimesed, kohad ja olukorrad käivitavad meie sõltuvused ja käitumised, seega hoiduge nendest, vähemalt esialgu. Olgu see loobumise allikas siis milline tahes, veenduge, et seda pole teie läheduses.
Ma mäletan, et kui mina üritasin joomist maha jätta, siis ainus asi mida mu teejuhid mulle kordasid oli: „See on lihtne! Lihtsalt ära osta alkoholi, kui sa lähed toiduaineid ostma!“.

Kusjuures see võibki näida naljakas ja liiga leierdatud, aga see päriselt ka töötab ja seega te saate alustada enesedistsipliini harjutamist sellega, et te lihtsalt ei osta neid asju, mida te püüate vältida ja ei lähe kohtadesse, mis käivitavad teie himu.

Kui te teate, et te kaotate oma tegususe kui te olete pidevalt online ja lõppeks avastate et kogu hommik on müstiliselt kuhugi kadunud, muutke oma rutiine!
Minge otse pesema, seejärel kohe kohvi ja tegelege samas ka mõne vajaliku asjaga, enne kui te isegi mõtlete selle peale, et kontrolliks oma telefoni või arvutit.
Proua, astuge auto juurest eemale!

Looge Alternatiivseid Võimalusi

Meie aju on imeline tegelane ja see on ühendatud meiega nii keerulisel moel, et me isegi ei taipa kuidas see pidevalt söödab meile mälestusi meie käitumistest. Ma mäletan kuidas ma jätsin, enne oma laste tekkimist, suitsetamist maha.
Üks kõige raskem moment oli see rituaal, kui ma lahkud kontorist peale tööpäeva lõppu, istusin autosse, panin muusika mängima, kerisin akna alla ja tõmbasin kopsudesse kõike seda „mõnusat“ õhku.

Kas ma ka tegelikult nautisin seda sigaretti? Võib-olla! Kuid 90% sellest käitumisest toimus automaatpiloodil ja see õnnetu 10% ma nuputasin, mille kuradi pärast ma suitsetan, kui ma olin terve päeva suutnud olla ilma! Niisiis, kui ma otsustasin maha jätta siis ma täitsin tuhatoosid piparmündikommidega ja täitsin oma õhtuse rituaali nendega. Peatselt oli mu aju ümber programmeeritud, et reageerida sellele uuele käitumisele ja ma ei seostanud seda hetke enam suitsetamisega.

Tehke endale selgeks, kui suur protsent teie käitumisest on automaatpiloodil ja kui te leiate üles ka oma käivitajad, siis hakake selle asemele looma uut rituaali.
Teie aju püüab teid alati petta, niisiis, keerake mängulaud ümber ja tehke vahelduseks mõni trikk oma ajule.
Tehke vastupidiselt sellele, mida teie aju teile ütleb ja andke talle uus käitumine. Juhtige selle tähelepanu kõrvale, pakkudes oma ajurakkudele alternatiivse teekonna järgmiseks korraks, kui te olete silmitsi samasuguse olukorraga. Üsna pea olete muutnud selle mälestuse millekski tervislikuks ja tegusaks!

PÄEVA MÕTE

„Mina olen oma enesedistsipliini täielik juht. Ma tean mida ma ootan, ma olen keskendunud oma eesmärgile ja väldin käivitajaid luues enesele alternatiivseid võimalusi.”

See, kuidas me võtame tagasi kontrolli oma elu üle, on nii võimas tunne.
Peatselt hakkate tundma, kuidas see tugev tahe hakkab kasvama, iga päevaga ikka suuremaks ja võimsamaks.
Te hakkate paremini magama, tervislikumalt toituma ja teie üldine heaolu kasvab mida edasi te oma eesmärgi poole liigute.

Teile võib tunduda, et teil on veel tohutu maa minna, kuid teil läheb paremini kui te arvate. Seega võtke hetk, et pidutseda selle üle, kui kaugele te olete jõudnud ja austage oma keha selles protsessis niipalju kui võimalik.

Te ei ole selles üksinda, seega võtke ühendust, kui vajate toetust ja juhendamist.
Meil on see kaunis kollektiiv teid igapäevaselt toetamas.
Üksinda võite heidelda, kuid koos oleme võidukad ❤

Ma saadan teile palju armastust ja valgust ja palvetan, et te oleksite kõik kaitstud ja turvaliselt oma enese südame Väes.

Ennast Distsiplineerinud,
Ana

Tõlkis Elle Vihman

Originaali leiate siit:

https://www.patreon.com/posts/21-days-self-day-17371319?utm_medium=post_notification_email&utm_source=post_link&utm_campaign=patron_engagement&token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJyZWRpc19rZXkiOiJpbnN0YW50LWFjY2VzczphNDc2NTZjYi0yMmI2LTQ5NTMtYTEwYi0xODFlOGU2NTExMWQifQ.BFWBZOWDpkgCE0aX4bKRGemnXUUU1sOMMRmMq_20RD4