1. päev: Pane paika oma teekond eduni

21 päevane väljakutse enesearmastusAna Souto 1.03.2018

Kallid teekaaslased,

On kätte jõudnud aeg hoolitseda iseenese eest ja see programm siin keskendub iseenese armastamisele (enese väärtustamisele) rohkem kui midagi sarnast enne.

Aja möödudes hakkame me oma kehasid võtma iseenesest mõistetavalt ja naudime asju, mis pole sugugi parim valik meie enda tervisele. Siis järsku avastame, et me ei ole enam nii painduvad kui enne, meie nahk ei ole enam nii sile ja siidine, kui me oleme harjunud, kadunud on need sujuvad kurvid meie kehal. Kõigele lisaks tundub meile, et kui me vaatame peeglisse, siis on selle seal keegi üle võtnud. Mingi kummaline hall ja kole elukas.

Siis jõuab meile korraga ajudesse mõte: Ma pean lõpetama …. (punktiirile kirjutage see, mille loobumist te olete mõelnud)!

Alkoholi tarvitamine, suitsetamine, suhkru söömine, asjade, mida me ei vaja tegelikult, kokku ostmine, asjadega venitamine, hilja magama minemine, pidev internetis ja sotsiaalmeedias passimine, Iseenese süüdistamine asjades, mida ma muuta ei saa, Muretsemine raha pärast, laisklemine, oma välimuse pärast ebakindlana tundmine ja nii edasi.

Sõltuvused pole tegelikult mitte midagi muud, kui omamoodi toimetuleku mehhanism emotsionaalsele tühimikule. Me kasutame seda, et tulla toime millegagi, mis on meile ebamugav. Kui täpsemalt väljenduda, siis on see midagi ISEENESEGA KOOS OLEMINE.

Peamiselt kasutame me neid asju, et vaigistada oma peas see näägutav hääleke, mis meenutab meile kõike seda millega me enda juures rahul ei ole. Seega sõltuvus teenib meid kui summuti või tuimesti.

Parim võimalus aga sellega toime tulla oleks selle osaga eneses maha istuda ja tõeliselt kuulata, mida sellel on meile öelda, sest kui me hoolitseme selle vajaduse eest siis me enam ei põgene selle eest ja “see” ei pane meid ka tundma justkui me põgeneksime praeguse hetke eest.

Kui me naudime midagi, mis meid tuimestab, siis tegelikult ei taha me selle osaga endast olla kohal, selles praeguses hetkes.

Kui te kujutaksite oma sõltuvust ette tüütava lapsena, kes vajab tähelepanu, siis mõistaksite seda paremini. Sest te ainult tarbite oma “ainet” selleks, et vaigistada oma vaimset piina.
Aga täpselt samuti nagu tüütu laps, vajab ka teie sõltuvus tähelepanu kõrvale juhtimist. Täpselt nagu laps, kui kõlistate tema silmade ees võtmekimpu, või annate mõne uue mänguasja millega mängida, siis nad unustavad juba selle, mida nad tahtsid enne, kui nad teie tüütamisega alustasid.

Kas olete pannud tähele, kuidas sigareti süütamine tõmbab teid üldisest jutuvoolust välja, kui olete koos sõpradega õhtusöögil?
Teie tahate olla seal, kuulata kuidas nad suhtlevad ja mis teemadel räägivad, kuid teie aju on otsustanud, et te olete midagi unustanud, et te peaksite olema kuskil mujal ja seega teie keha sunnib teid tegutsema.
Põhimõtteliselt saaksite selle sunni vaigistada näiteks närimiskummiga, nautides selle maitset.

Kas olete märganud kuidas klaasike veini paneb aja kiiremini liikuma? Tegelikult see muidugi seda ei tee, te lihtsalt astute välja praegusest hetkest ja ruumi mis annab teile rahu ja vaikuse teie enda mõtetest.
Tegelikult toimib ükskõik milline teine jook samuti, kui te seda kainelt naudiksite ja keskenduksite selle maitse tajumisele, ja päris aus olla, see maitseks ju ka paremini kui vein või mõni muu alkohol.

Kõik need sõltuvused pakuvad teile kohest rahulolu, kuid pikas perspektiivis röövivad need teilt teie eneseväärtustamise, sest need ei täida teie algseid vajadusi, vaid tuimestavad teie vaimseid väljakutseid millega teil tuleks tegeleda.

Täna ma tahan, et te kujutleksite oma keha oma lapsena. Te ju ei toidaks oma last ohtlike toitudega, te ju ei annaks lapsele sigarette ega alkoholi. Te teeksite kõik endast oleneva, et nad saaksid piisavalt magada ja tarbiksid tervislikke toiduaineid.
Te annaksite neile piisavalt vett juua, peale vannitamist kreemitate kõik nende voldikesed ja kurvikesed niisutavate kehapiimadega ja te nunnutaksite ja kallistaksite neid niipalju kui võimalik.
Te tahaksite, et nende magamistuba oleks puhas ja õhutatud ja et nende sahtlites oleks nende riietus kenasti paigutatud.

Te oleksite neile eeskujuks ja oleksite iseenese parimad versioonid.

Niisiis, olge siis iseenese parimad versioonid juba täna! Olge iseenese eeskujud!

KÕIK SEE ON TEIE ENDA PEAS JA SEE VÕTAB AEGA VAID 2 MINUTIT, TEE MIDAGI MUUD!

Kogu nipp on selles, et te keskendute võitmisele ja võidule, ega mõtle kaotamisest.

Kui me “jätame maha” mingit käitumist siis meie aju arvab koheselt, et me kaotame midagi oma elust ja sellest tekib ärevus, mis meile ligi hiilib. Meis tekib rahutus. Aga kui tekib iha minna tagasi selle vana kahjustava käitumise juurde, siis võite rahulikult enesele öelda: “Mul pole vaja seda enam teha. Ma olen vaba ….. (täida tühik)!” Ehk siis te saate selle ärevuse maandada positiivsete mõtetega iseenese kohta.

Salvestage see mõte omale: “MA OLEN VABA ….” ja öelge seda niipalju kui tunnete vajadust. Justnimelt siis, kui tekib iha tagasi langeda vanasse mustrisse.

Kas teile meeldis ennemalt peale söömist suitsetada? Muutke oma rutiine ja kohe peale söömist minge kuhugile mujale, kui te seni olite läinud ja tehke midagi uut.
Võtke suhu Tic-Tac, peske hambaid, kasutage piparmündi suuvett.
Nuusutage oma käsi ja juukseid ning pange tähele, kui hästi te lõhnate peale suitsetamisest loobumise!

Kas te olite harjunud oma päeva lõpetama klaasikese veiniga?
Minge poodi ja ostke endale uus jook veini asemele, mida te võite tööpäeva lõpuks rüübata. Ostke ka uued vägevad klaasid. Tehke sellest nauditav ekstravagantne üritus. Jooge näiteks apelsini mahla šampuse klaasist ja laske sinna sisse veel mõned maasikad, kaunistuseks serva külge ka!

Kas te mõnulesite iga päev endale asju ostes?
Järgnevad 21 päeva paigutage see raha kodus mõnda kaunisse karpi ja las see siis istub seal niikaua kuni see väljakutes läbi saab.
Tehke oma kodus aarete jahtimine, otsige välja vanad asjad, mida te ei ole väga pikka aega kasutanud.
Lööge need tolmust puhtaks ja üllatage oma sõpru või lähedasi “uue” väljanägemisega.

Kas te venitate asjade lõpule viimisega või nendega alustamisega?
Tehke endale samm-sammu nimekiri nende asjade kohta, mida te tahate saavutada ja alustage kasvõi pisitillukeste sammudega. Mitte rohkem kui 3 või 4 sammu päevas.
Kui on suuremad ettevõtmised siis pange päeva peale vaid kaks sammu.
Pange endale ajakava, millal asjad peavad olema tehtud, ja hoidke ennast ohjes, et ei annaks ahvatlustele järele. Lülitage välja telefon, arvuti, telekas ja pange kell helisema, et teaksite kui tegevus peab olema lõpetatud.
Sellised asjad nagu näiteks ühe toa korrastamine, kuu arvete organiseerimine, köögi koristamine jne.

Kas te püüate hakata tervislikult toituma, kuid komistate ikka snäkkide lõksu?
Minge ja koristage köök ära, tehke ümberpaigutused köögikapides ja külmikus. Muutke snäkkide asukohta, et teie aju saaks tegeleda uute naudingute otsimisega ja samal ajal vanade murdmisega.
Keerake see näksimise pärast süü tundmine millekski positiivsemaks. alustuseks need snäkid võiks olla pähklid, kuivatatud puuviljad või kreekerid.
Hoidke oma köögikapil värvilisi puuvilju, külmikus värvilised juurviljad, tehke ise smuutisid, hoidke diivanilaual kausikesed kuivatatud datlite, ploomide või mandlitega.

Minu elus oli periood, kui ma heitlesin alkoholi sõltuvusega ja minu jaoks oli sellest jagu saamine tõeliselt raske.

Ma mäletan, et ma hüppasin alt ära plaanidelt, mida me olime sõpradega teinud, seda lihtsalt selleks, et ma võiksin jääda koju ja mõnuleda omaette. Ma ei vastanud telefonikõnedele sellistel õhtutel, sest ma lihtsalt ei olnud võimeline enam liikuma. Vaatamata sellele olin ma päevastel aegadel täiesti funktsioneeriv alkohoolik.

Alles siis, kui ma tegin oma rutiinides kardinaalseid muudatusi hakkas mu aju õppima uusi rituaale ja ka mu keha hakkas sellega kohanema.
Ma ostsin omale uue teekannu, kenad tassid ja terve hulga igasuguseid huvitavate maitsetega teesid.
Tee keetmisest sai mulle üheks väga rõõmsaks rituaaliks, isegi nii, et ma organiseerisin omale terve sahtli et seal oma teekollektsiooni hoida. Samuti ostsin kauneid teepakke, et neid oma köögiriiulitel hoida!
Samuti tegin ma muudatuse ka oma istumiskohas. Nimelt ma olin harjunud oma veini jooma ühes kindlas kohas köögilaua ääres. Nüüd muutsin ma selle täpselt vastupidiseks.
Ma teadsin, et see veini armastav pool on seal jätkuvalt alles, istudes sama koha peal tekitas mulle ihasid ja tahtmisi. Aga ma olin otsustanud iga päev toita oma “valget hunti” ja lasin sellel rahutul hundil nälgida ja vaadata kuidas minust sai tema uus eeskuju.

Ma vahetasin oma veini ingveriõlle vastu. Ma jõin seda uhkest klaasist, kaunistuseks oli piparmündioks ja sidruniviil. Ja kui minus hakkas kainus juba juurduma, ma teadsin, et ma ei taha enam tagasi minna oma vana elu juurde.
Tänaseks päevaks olen ma nii kaugel, et ma tarvitan alkoholi väga minimaalselt ja sedagi siis, kui ma olen õnnelik ja kõrges rakusageduses. Lihtsalt ma tean nüüd, et ma ei toida enam oma sõltuvust, vaid premeerin seda osa eneses mis väärib elunaudinguid. Kuid mis peamine, ma isegi ei naudi enam seda “suminat” ega uimast pead ega järgmise päeva mängu “mida ma mäletan?”

TÄNASE PÄEVA MÕTE

Täna, pakun ma endale armastust igal võimalikul viisil. Kehale, meelele ja hingele.

Kui selle perioodi jooksul on teil tunne, et tahate vältida inimesi, olukordi või kohti, siis lihtsalt tehkegi nii, ilma igasuguste hinnanguteta. Valige esimeseks iseennast ja olge enese vastu heatahtlikud.

See programm on täielikult teie enese heaolu loomiseks, teie, mitte kellegi teise, seega austage iseenese vajadusi eelisjärjekorras.
Väärtustage oma keha, sest see on teie hinge anum, teie biokeemiline masin, mis teid siin maakamaral iga jumala päev ringi liigutab.
Poputage seda sisemist last endas positiivsete mõtetega ja olge neile eeskujuks igal võimalikul viisil.

Pidage meeles, et see sisemine laps jälgib teid alati ja teda mõjutavab teie praegune käitumine, ehk siis olge tähelepanelikud, et näitate talle ainult selle maailma valgemat poolt.

jagage oma edusamme minuga kommentaarides.
Ma olen siin olemas, et teid juhendada ja jõustada selle teekonna igal sammul, kui te seda vajate.

Ma ei kahtle hetkekski, et te võidate selle väljakutse, just niipalju on minul usku teisse.

Uskuge, et te suudate ja te olete juba poole tee peal!

Saadan teile täna palju armastust ja valgust ning palvetan, et te oleksite turvaliselt ja kaitstud teie enese südame Väes.

Ennast Väärtustav,
Ana

Tõlkis Elle Vihman

Originaali leiate siit:

https://www.patreon.com/posts/21-days-self-day-17282007?utm_medium=post_notification_email&utm_source=post_link&utm_campaign=patron_engagement